Od skepse k naději: Studie a úvahy o české literatuře

Od skepse k naději: Studie a úvahy o české literatuře - Jaroslav Med | I15cajalco.com

...eský literární kritik, historik, spisovatel a vysokoškolský pedagog ... Od skepse k naději - iKarmel.cz ... .Přednášel na Filozofické fakultě UK a Katolické teologické fakultě UK českou a světovou literaturu. Zabýval se převážně českou katolicky orientovanou literaturou, především poezií. Napsal šest publikací, ale velmi ... Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda existuje nějaká sekundární literatura ke skladbě La Saletta od Jana Zahradníčka. Děkuji předem za odpověď. Od skepse k naději 2006, J. Med Studie a ... Ve věku 85 let zemřel literární historik a kritik Jaroslav Med ... . Děkuji předem za odpověď. Od skepse k naději 2006, J. Med Studie a úvahy o české literatuře. Soubor literárněhistorických studií a kritik shrnuje autorovy práce od konce 60. let do současnosti. ...

INFORMACE

AUTOR
Jaroslav Med
DIMENZE
8,85 MB
NÁZEV SOUBORU
Od skepse k naději: Studie a úvahy o české literatuře.pdf

POPIS

Soubor literárněhistorických studií a kritik shrnuje autorovy práce od konce 60. let do současnosti. Zabývá se v nich literárněhistorickou problematikou přelomového období z konce 19. století, kde je středem jeho zájmu zejména symbolistně dekadentní proud české literatury (Jiří Karásek ze Lvovic) a osobité vyústění tohoto proudu v kontextu českého literárního vývoje (Viktor Dyk). Největší pozornost je posléze věnována autorům křesťanské orientace (Bohuslav Reynek, Jaroslav Durych, Jan čep, Jan Zahradníček ad.), jejichž postavení ve vývoji české literatury 20. století bylo v minulosti velmi zkreslováno. Také v literární kritice se autor zaměřil na spisovatele tohoto ideového zaměření (Zdeněk Rotrekl, Václav Renč, Zbyněk Hejda, Pavel Švanda ad.) a na jejich místo v současném literárním kontextu.

Chcete si přečíst knihu?Od skepse k naději: Studie a úvahy o české literatuře ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaroslav Med. Číst Od skepse k naději: Studie a úvahy o české literatuře Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY