Ulice zvaná Mamila

Ulice zvaná Mamila - Viktor Fischl | I15cajalco.com

...: 50,272.109) Hovory s Janem Masarykem / Viktor ... Viktor Fischl - Trh knih - můj antikvariát online ... ... Brabcová, Zuzana, 1959-2015 Brabcová, Zuzana 1959-... Brabcová, Zuzana Brabcová, Zuzana 1960-Zuzana Brabcová écrivaine tchèque VIAF ID: 19860811 (Personal) Sledovat novinky od tohoto autora. Zpět na seznam autorů. Přečtěte si od tohoto autora... http://www.marien.cz/ Koncert v ostravském Parníku 24/2/2012 Víťa Troníček -- kytara, mandolína, zpěv Zdena Troníčková -- flétny, perkuse, zpěv Ivan ... Ulice zvaná Mamila Viktor Fischl. Na svaté ... Books by Viktor Fischl (Author of Dvorní šašci) ... ... Ulice zvaná Mamila Viktor Fischl. Na svatého Dyndy Raymond Queneau. Dvorní šašci Viktor Fischl. Muž naruby Fred Vargas. Opona / The Curtain Raymond Chandler. Mýtus o Sisyfovi (2006) Albert Camus. Písař Bartleby / Bartleby the Scrivener Herman Melville. Volání karburátoru Stephen Leacock. Ulice zvaná Mamila. Viktor Fischl. 139 K č. Není skladem. Jeruzalémské povídky, Kafka v Jeruzalémě. Viktor Fischl. 162 ... Ulice zvaná Mamila Viktor Fischl. Dvorní šašci Viktor Fischl. Volání karburátoru Stephen Leacock. Oceán v kapce rosy (zenové příběhy) Henri Brunel....

INFORMACE

AUTOR
Viktor Fischl
DIMENZE
11,75 MB
NÁZEV SOUBORU
Ulice zvaná Mamila.pdf

POPIS

Dalším svazkem edice Spisy Viktora Fischla je autorova próza, Ulice zvaná Mamila, dosud publikovaná jen v hebrejštině - do češtiny ji přeložil sám autor. I v ní se objevují postavy a motivy, prolínající se celým Fischlovým dílem, který čtenář zná z proslulých Dvorních šašků či Jeruzalemských povídek, ať už se jedná o Menachema Salze, majitele kiosku v ulici vedoucí k Jaffské bráně, či obra Mišku, nosiče břemen, podle bláznivé Šulamit praprapravnuka samotného Golema. Vypravěčem je starý hrbatý sudí, rovněž jeden ze čtyř "dvorních šašků", jimž jejich neobvyklé schopnosti či kuriózní zjev pomohl přežít koncentrační tábor - vypravěčem a citlivým pozorovatelem dějů a osudů všech obyvatel ulice zvaná Mamila, nikoli však "soudcem": taláru se vzdal právě po návratu z pekla. Tvář ulice se zcela promění průběhem a vlivem šestidenní války v r. 1967, která fatálně zasáhne do životů všech jejích obyvatel. Ulice zvaná Mamila není jen fascinující mozaikou lidských osudů, nýbrž také básnickým holdem městu měst, věčnému Jeruzalému.

Chcete si přečíst knihu?Ulice zvaná Mamila ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Viktor Fischl. Číst Ulice zvaná Mamila Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY