Hospodaření a rozvoj českých měst 1850–1938

Hospodaření a rozvoj českých měst 1850–1938 - Karel Maier | I15cajalco.com

... Karel. pevná vazba 350 Kč ... Karel Maier v díle „Hospodaření a 10rozvoj českých měst 1850-1938" přináší vysvětlení některých pojmů, které se ve sledovaném období nepoužívaly, ale dostatený þasový odstup jejich pomocí umožní objektivní posouzení vývoje sídla ... Åke Emanuel Andersson - Wikipedie ... . Udržitelný rozvoj území 2012; Hospodaření a rozvoj českých měst 1850-1938 2005; Kniha Udržitelný rozvoj území je v. Přečtených: 3x: Objednávejte knihu Hospodaření a rozvoj českých měst + CD v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Dřevo jako hygroskopický materiál po celý svůj životní cyklus přijímá a odevzdává v ... Hospodaření a rozvoj českých měst 1850-1938 - Karel Maier ... ... . Přečtených: 3x: Objednávejte knihu Hospodaření a rozvoj českých měst + CD v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Dřevo jako hygroskopický materiál po celý svůj životní cyklus přijímá a odevzdává vlhkost v závislosti na prostředí, kterému je vystaveno. Hospodaření a rozvoj českých měst (Management and Development of Towns in Bohemia). ISBN 80-200-1245-1. Academia Praha 2005. Other work (since 2005) 2010-2012 ESPON - POLYCE - Metropolization and Polycentric Development in Central Europe. EU ESPON 2013, head of the TPG team Zároveň je to ve věčném dynamickém kontrastu k lidské potřebě jistot, přičemž se na výzkumech ukazuje, že člověk pracuje efektivněji při jistotě věcí budoucích. Střetávání těchto postojů je tak charakteristické pro monumentální rozvoj Západní civilizace a také vývoj zemí, které ze západní kultury čerpají. Beseda se koná ve středu 13. května 2009 od 18:15 v kavárně, knihkupectví, galerii a vinotéce Krásný ztráty. Proč historické urbanistické koncepce počítaly se zelení? Uvědomují si dnešní radnice a developeři funkci zeleně pro kvalitu bydlení a hodnotu nemovitostí? Urbanista Karel Maier představí funkci zeleně v lidských sídlech od středověku až do moderní doby. Informace o sdružení. Sdružení lázeňských míst České republiky je dobrovolnou zájmovou nestranickou a nevládní organizací lázeňských měst a obcí v ČR (dále jen lázeňská místa), na jejichž území se nacházejí i lázeňská zařízení a mají schválený statut lázní. S rušením nevolnictví a roboty dochází k velkému přílivu obyvatelstva do měst, což klade rostoucí nároky na místní územní samosprávu i na hospodaření mun...

INFORMACE

AUTOR
Karel Maier
DIMENZE
9,25 MB
NÁZEV SOUBORU
Hospodaření a rozvoj českých měst 1850–1938.pdf

POPIS

Autor se v knize zabývá čtyřmi českými městy – Českými Budějovicemi, Hradcem Králové, Pardubicemi a Plzní – z hlediska vývoje, jímž prošla během druhé poloviny 19. století a na počátku 20. století při transformaci na nový typ sídel, který současně plní funkci výrobního a obslužného centra. Náplní publikace je rozbor investic do nově vznikající ekonomicky měst a hlavně jejich architektonická proměna. První část osvětluje užívané pojmy, podává přehled teorií ekonomického rozvoje měst a regionů, věnuje se porovnání institucionální základny vybraných měst a seznamuje čtenáře s metodikou použitou k získávání a vyhodnocování dat o hospodaření a rozvoji měst. Druhou část tvoří vlastní analýza hospodaření a rozvoje vybraných měst. Závěrečná část se zabývá zobecněním poznatků z analýzy. Publikace je určena studentům, doktorandům, urbanistům, územním plánovačům, představitelům samospráv a managementu měst, ale i všem zájemcům o historii a vývoj měst. Nedílnou součástí knihy je CD.

Chcete si přečíst knihu?Hospodaření a rozvoj českých měst 1850–1938 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Maier. Číst Hospodaření a rozvoj českých měst 1850–1938 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY