Malované na skle: lidové podmalby

Malované na skle: lidové podmalby - Luboš Kafka | I15cajalco.com

...bírek Národního muzea - Luboš Kafka - LIKA KLUB ... Malované na skle - Luboš Kafka,D. Havránková | Knihy Dobrovský ... . Lidové podmalby na skle Luboš Kafka. Kód: 02243550. Aktuální vydání renomovaného časopisu dTest zdarma k objednávce. ... Na dřevě malované - Náboženská výzdoba lidového nábytku 450 Kč . Malované drobné portréty 415 Kč . Fornasetti 5973 Kč ... Malováno Open Air Lidové sady. Pitch Perfect Riff-Off with Anna Kendrick & The Filharmonics - Duration: 9:35. The Late Late Show with James Corden Recommended ... Malované na skle - Luboš Kafka,D. Havránková | Knihy Dobrovský ... . The Late Late Show with James Corden Recommended for you Lidová řemesla a lidové umění Úvod » Fotoalbum » podmalby na skle » podmalby na skle. podmalby na skle. S obrázky na skle se setkáváme již v 70. letech 18. století i na severu a severovýchodě Čech. Ve své době byly velmi oblíbené - prodávali je na poutních místech, na jarmarcích a trzích, někdy je roznášeli i ... Malované na skle: lidové podmalby. Praha : LIKA KLUB, 2005. ISBN 80-86069-34-6. Anotované odkazy: Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy. Přiřazené DUM: Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM. Přiřazené aktivity: Anotace knihy " Lidové podmalby na skle, autor Alena Kalinová " Potvrzuje, že na Moravě nalézaly odbyt hlavně domácí dílny, vedle nichž byly přijímány rovněž produkty známých, územně vzdálených výroben. Sledování pohybu těchto výtvorů naznačuje zároveň směry komunikace mezi jednotlivými regiony v minulosti....

INFORMACE

AUTOR
Luboš Kafka
DIMENZE
12,57 MB
NÁZEV SOUBORU
Malované na skle: lidové podmalby.pdf

POPIS

Lidové malby na skle, neprávem opomíjený fenomén lidové kultury, se konečně dočkávají reprezentativní publikace. Téměř dvě stě barevných fotografií objevuje krásu jednotlivých artefaktů, z nichž mnohé jsou publikovány vůbec poprvé. Fundovaně zpracovaný, a přesto srozumitelný text předního českého odborníka na danou problematiku zasvěcuje čtenáře do tajů této součásti našeho národního kulturního bohatství. Přehledně zpracovaný historický vývoj obrázků na skle, a to jak v českých zemích, tak v evropských souvislostech, nadchne nejen milovníky výtvarného umění nebo folklóru, ale i zájemce o historii a sběratele.

Chcete si přečíst knihu?Malované na skle: lidové podmalby ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Luboš Kafka. Číst Malované na skle: lidové podmalby Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY