Chruščov – člověk a jeho doba

Chruščov – člověk a jeho doba - William Taubman | I15cajalco.com

...ídlem, vodou a kyslíkem je spánek základem pro lidský život ... Zvuk - Wikipedie ... . Jeho nedostatek zvyšuje riziko obezity, srdečních poruch a cukrovky. Není tedy radno dobu spánku podceňovat. Podívejte se, jestli spíte dostatečně. Ač sehrál v odhalení Stalinových zločinů Chruščov rozhodující roli, nebyla to jeho iniciativa, nýbrž údajně člena politbyra Anastase Mikojana. Ten varoval, že nebude-li pravda zveřejněna na prvním sjezdu KSSS po Stalinově smrti (zemřel v březnu 1953), přijde s odhalením někdo jiný. Doba, kedy zomrel milióny nie je známy. Čas, keď došlo k r ... Kniha Chruščov - člověk a jeho doba - Trh knih - můj ... ... . Doba, kedy zomrel milióny nie je známy. Čas, keď došlo k rýchlym skokom v kariére niektorých vedúcich predstaviteľov štátu a strán. A teraz je tu Víťazná prehliadka, tribúna mauzólea, členovia politbyra a medzi nimi aj Chruščov Nikita Sergejevič, generálporučík. Působil v době vlády Václava IV., byla to velmi složitá doba. Král Václav IV 1. (1378-1419) byl synem Karla IV. - otce vlasti. I když se králi Václavovi dostalo nejlepšího vzdělání a rad jeho otce nepatřil mezi dobré panovníky. Karanténa VIII V hospodě se člověk nenají; - jaro zuří, louky zelenají. Doba Jeho, 9. 4. 2020 #DobaJeho #twitter #poezie #kniha #book #Berry #poetry... I jeho přítel a zaměstnavatel je vysoce inteligentní a dokáže udržet své nervy na uzdě. Čím dál více před soudcem Adamem Klosem narůstá složitý případ a roste i jeho odpovědnost: policie, prokuratura, tisk - všichni mohou spekulovat, zda šlo o nehodu nebo vraždu, jen on, soudce, musí rozhodnout....

INFORMACE

AUTOR
William Taubman
DIMENZE
4,84 MB
NÁZEV SOUBORU
Chruščov – člověk a jeho doba.pdf

POPIS

Tato obsáhlá kniha, která je prvním a komplexním životopisem Chruščova, vychází z celé řady zdrojů, jež se zpřístupnily po pádu Sovětského svazu. Protkává Chruščovovy osobní triumfy i tragédie vítězstvími i porážkami jeho vlasti. Čerpá z nově otevřených archivů v Rusku a na Ukrajině, z autorových návštěv v místech, kde Chruščov žil a pracoval, i z rozsáhlých pohovorů s příslušníky Chruščovovy rodiny, jeho přáteli, kolegy, podřízenými a diplomaty, kteří se s ním utkávali. William Taubman vede kroniku Chruščovova života od skromných začátků v chudé rolnické osadě až po nepravděpodobný vzestup do nejbližšího okolí Stalina, ohromující nečekané vítězství ve smrtícím souboji o následnictví po diktátorovi a zarážející zvraty štěstěny, které vedly k jeho náhlému a neslavnému sesazení v roce 1964. Strhující historický příběh se tu snoubí s pronikavou psychologickou i politickou analýzou a to vše je vroubeno napínavým životem člověka, jehož dráha je zosobněním jeho dějinné doby. Jako nejlepší knihu roku 2003 vybraly: New York Times, Chicago Tribune, Los Angeles Times, Washington Poste, The Economist a Toronto Globe and Mail.

Chcete si přečíst knihu?Chruščov – člověk a jeho doba ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor William Taubman. Číst Chruščov – člověk a jeho doba Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY