De Gaulle. Dějiny, symbol, mýtus

De Gaulle. Dějiny, symbol, mýtus - Maurice Agulhon | I15cajalco.com

...histoire sociale, n o 43, 2010, s. 35-44 ... Kna B2b ... . Dějiny, symbol, mýtus, Nakladatelství Lidové noviny, Praha 2005. De Gaulle jednou prohlásil „ Je nutné, aby byla Francie nesena dál nezadržitelným národním hnutím, které ji už tolikrát v dějinách zachránilo; aby všichni Francouzi zapomněli načas na své rozdělení a na své vášně a sjednotili všechnu energii své ... Historie nikdy není pouhým nestranným převyprávěním událostí, k nimž došlo v minulosti. Vždy je selektivní a utváří ji hl ... NLN, s.r.o. - Nakladatelství lidové noviny ... . Vždy je selektivní a utváří ji hledisko vypravěče. Ten mnohé skutečnosti do interpretace zahrne, ale jiné - a většinou záměrně - vyloučí. Některé klíčové události v dějinách světa tak byly od svého počátku zkresleny. Gaullism (French: Gaullisme) is a French political stance based on the thought and action of World War II French Resistance leader General Charles de Gaulle, who would become the founding President of the Fifth French Republic.. Serge Berstein writes that Gaullism is "neither a doctrine nor a political ideology" and cannot be considered either left or right. Slovenský štát v obrazech De Gaulle Dějiny, symbol, mýtus Architekt Jurkovič Hádanky naší minulosti/3 - Krutá smrt zbožné babičky Porozumět 20. století Systémy automatických zbraní De Gaulle : dějiny, symbol, mýtus: De Gaulle, histoire, symbole, mythe: Guide de l'étudiant en histoire moderne et contemporaine: Histoire de la Provence: Histoire du parti républicain en France 1814-1870: Histoire et langage dans "L'éducation sentimentale," c1981: Histoire vagabonde: La libre pensée en France : 1848-1940: Les lieux de ... Charles de Gaulle Airport is located within portions of several communes in Val-d'Oise, Seine-Saint-Denis and Seine-et-Marne. It serves as the principal hub for Air France and a destination for other legacy carriers (from Star Alliance, Oneworld and SkyTeam), as well as a focus city for low-cost carriers easyJet, Vueling, and Norwegian Air Shuttle.The Airport is operated by Groupe ADP under ......

INFORMACE

AUTOR
Maurice Agulhon
DIMENZE
5,8 MB
NÁZEV SOUBORU
De Gaulle. Dějiny, symbol, mýtus.pdf

POPIS

Autor je znám jako znalec národních symbolů moderní Francie. Jeho nejnovější soubor esejů o zřejmě nejvýraznějším politikovi Francie 20. století rekonstruuje formování historického vědomí osobnosti a také vznik politického kultu, který staví de Gaulla po bok Johance z Arku a Napoleonovi. Politikův vztah k symbolům a tradicím studuje např. z jeho projevů či z režie slavnostních příjezdů do Paříže. „A kdo byl tedy dle autora de Gaulle? Roajalista z tradice a z osobního přesvědčení, chladnou úvahou ale republikán“.

Chcete si přečíst knihu?De Gaulle. Dějiny, symbol, mýtus ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Maurice Agulhon. Číst De Gaulle. Dějiny, symbol, mýtus Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY