Za víru, vládce a vlast: Ruští a sovětští generálové

Za víru, vládce a vlast: Ruští a sovětští generálové - Jiří Fidler | I15cajalco.com

... и европейские страны в годы Северной войны ... Ivan Fiodorovič Paskevič - Wikipédia ... . История дипломатических отношений в 1697—1710 гг. — Л.: Generálové legionáři: Hitlerovi žoldnéři : mistři německé válečné mašinerie z let 1939-1945: Istoria NATO: Kapitoly z dějin mezinárodních vztahů 1941-1995: Koněv : osvoboditel, nebo okupant? ... Za víru, vládce a vlast : ruští a sovětští maršálové ... dějiny kultury; literatura ruská; spisovatelé ruští; Čechov, Anton Pav ... Za víru, vládce a vlast (Jiří Fidler) | Detail knihy | ČBDB.cz ... ... dějiny kultury; literatura ruská; spisovatelé ruští; Čechov, Anton Pavlovič 1860-1904. Signatura: C 95.440. CHMELÍKOVÁ, Jitka. ... vládce a vlast : Ruští a sovětští generálové / Jiří Fidler. - Brno : Jota, 2005. - 290 s. - (Jota Military). - ISBN 80-7217-354-5 ... Radovi Zavoda za povijesne znanosti HAZU u Zadru / Glavni i ... Fidler, Jiří: Za víru, vládce a vlast. Ruští a sovětští maršálové. Brno, Jota 2005, s. 173-174. Maršál zahynul spolu s desítkami důstojníků svého velitelství během zkoušky prototypu mezikontinentální řízené střely RS-16, která při startu explodovala. Za víru, vládce a vlast: ruští a sovětští maršálové, Brno: Jota, 2005, s. 133. komunisty povolal do Budapešti tanky, aby situaci „uklidnily". Ve skutečnosti ji ale Antikvariát Diviš © 2011 - 2020 O nákupu; Požadavky; Kontakt; Popisy stavů zboží; Ochrana soukromí; Obchodní podmínky Antikvariát Diviš © 2011 - 2020 O nákupu; Požadavky; Kontakt; Popisy stavů zboží; Ochrana soukromí; Obchodní podmínky Postupně za své úspěchy na válečném poli získal několik různých titulů a vysokých vojenských hodností. Například v roce 1704 po dobytí švédské pevnosti Narvy generálskou hodnost. ... Jiří Fidler, Za víru, vládce a vlast. Ruští a sovětští maršálové, Brno, 2006. Wolfram Koeppe, Marina Nudel, An Unsuspected Bust ... Za víru, vládce a vlast - ruští a sovětští maršálové 594. v edici, J. Fidler, 2005 Koupit Koupit eknihu Krvavá cesta od Stalingradu 596. v edici, M. Abdulin, 2005 Generálové - legionáři ... Za víru, vládce a vlast - Ruští a sovětští maršálové ... příručka se třemi stovkami hesel a rozsáhlým doprovodným textem zachycuje vše podstatné ohledně této akce za první světové války. Více o knize . 278 Kč. 278 Kč . Vyprodané ... 318 stran, 188 nečíslovaných stran obrazových příloh : ilustrace (některé barevné), mapy,…...

INFORMACE

AUTOR
Jiří Fidler
DIMENZE
3,24 MB
NÁZEV SOUBORU
Za víru, vládce a vlast: Ruští a sovětští generálové.pdf

POPIS

Podrobná encyklopedie nejvýznamnějších ruských a sovětských vojenských velitelů známého historika Jiřího Fidlera přináší medailony všech maršálů, kteří během posledních tří století v Rusku a Sovětském svazu této hodnosti dosáhli. Celkový počet ruských a sovětských maršálů (a ekvivalentních hodností v námořnictvu) se blíží dvěma stovkám. Každá osoba měla svůj specifický osud, velmi mnoho z nich bylo oslavováno za života i po smrti, na mnoho z nich bylo zapomenuto, někteří byli proskribováni, posláni v době carské vlády do vyhnanství nebo popraveni (v Sovětském svazu), na několik osob se nevzpomíná v dobrém dodnes. Celkem po třech maršálech byla pojmenována vyznamenání - Řád Suvorova a Řád Kutuzova v Sovětském svazu, Řád Žukova v Ruské federaci. Autor zvolil název "Za víru, vládce a vlast" jako volnější překlad původní ruské vojenské devisy "Za Boga, za cara i rodinu". Význam původního ruského hesla je jasný, pro komunistické období bylo bohem učení marxismu-leninismu, vládcem konkrétní generální tajemník a vlast zůstávala neměnnou. Proto stejně jako v ruském, tak i sovětském vojenství měla (a nově má) tato devisa obecnou platnost.

Chcete si přečíst knihu?Za víru, vládce a vlast: Ruští a sovětští generálové ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Fidler. Číst Za víru, vládce a vlast: Ruští a sovětští generálové Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY