Den, kdy zemřel Kristus

Den, kdy zemřel Kristus - Jim Bishop | I15cajalco.com

... událostí křesťanského náboženství ... Data narození a ukřižování Ježíše Krista ... . Jako u všech svatých i svátek sv. Huberta se slaví v den, kdy světec zemřel, protože tento den se považuje za „den narození pro věčnost". Rovněž bývalo zvykem slavit svátky v předvečer daného dne. Proto tedy svátek sv. Mikuláše připadá na 6. prosince, ale slaví se večer předchozího dne, tj. 5. prosince. Velký pátek - den, kdy zemřel Ježíš Kristus. velikonoce.vira.cz. April 10 at 8:04 AM ... Data narození a ukřižování Ježíše Krista ... . velikonoce.vira.cz. April 10 at 8:04 AM · Public. Pages Liked by Page. Cesta domů ... Kdy se narodil Ježíš? ... Datum 25. prosince bylo jako den Ježíšova narození zvoleno několik set let po Ježíšově smrti. Proč? Mnoho historiků se domnívá, že Vánoce mají původ v pohanských svátcích, které se slavily právě v tomto období. Velký pátek - den, kdy zemřel Ježíš Kristus. Velký pátek je součástí Svatého týdne a velikonočního tridua. Na Velký pátek se připomíná smrt Ježíše Krista na kříži. Je to výjimečný den v roce, kdy středem církevní liturgie a jejím vrcholným momentem není eucharistie, ale kříž. Den, kdy zemřel Kristus. Kdo napsal knihu Den, kdy zemřel Kristus? Autorem je Jim Bishop. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih....

INFORMACE

AUTOR
Jim Bishop
DIMENZE
9,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Den, kdy zemřel Kristus.pdf

POPIS

Tato kniha pojednává o nejdramatičtějším dni v dějinách světa, kdy zemřel Ježíš Nazaretský. Začíná v 6 hodin večer, což je začátek židovského dne, kdy Ježíš s deseti apoštoly prošel průsmykem mezi Olivovou horou a horou Pohoršení do Jeruzaléma k Poslední večeři. Končí ve čtyři hodiny odpoledne následujícího dne, kdy byl Ježíš sňat z kříže.Každá kapitola knihy je hodina; navíc jsou tři kapitoly, které obsahují všeobecnější údaje: jedna se jmenuje „Židovský svět“, druhá nazvaná „Ježíš“ popisuje Kristovo rodinné prostředí, třetí je „Římský svět“. Nejdůležitější je „Židovský svět“, neboť neporozumí-li čtenář Palestině a jejímu lidu, jaký byl před dvěma tisíci lety, nepochopí den, o který nám jde.

Chcete si přečíst knihu?Den, kdy zemřel Kristus ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jim Bishop. Číst Den, kdy zemřel Kristus Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY