Etruskové

Etruskové - Grame Barker, | I15cajalco.com

...dní Etrurie). Počátkem etruské kultury je tzv ... PDF Etruskové a založení Říma ... . Villanovská kultura z 9. a 8. stol. př. Kr. Obchodem začal na Apeninský poloostrov pronikat orientální vliv. Etruskové tehdy přejímají zpracování zlata. Etruskové se vyvíjeli neuvěřitelně rychlým tempem a brzy jejich vyspělá civilizace předčila všechny okolní národy. Během 1. tisíciletí př. n. l. rozvinuli čilé obchodní vztahy s Řeckem a Kartágem a v 6. a 7. století př. n. l. ovládli i Řím. V 6. ... ETRUSKOVÉ by Jiri HRDINA on Prezi ... . a 7. století př. n. l. ovládli i Řím. V 6. století př. n. l. byla Etrurie v plném rozkvětu, jako spolek ... Etruskové stavěli města ze dřeva a kamene, vybavili je vodovodem a systémem silnic, ovládali umění dobývat rudu, metalurgii a všechny druhy řemesel. Rádi se koupali v lázních a saunách, nosili husté dlouhé vousy, prováděli rituály spalování mrtvých a uctívali jejich památku. Etruskové, jako skvělí námořníci, upřednostňovali námořní obchod, který se sám nabízel i díky vhodné poloze Itálie umožňující dobré spojení s Sicílií, Afrikou i Řeckem. Obchod se netýkal se jen luxusních předmětů, ale také věcí denní potřeby. Provozoval se převážně formou výměny zboží za zboží. Etruskové Text dotazu. Dobrý den, hledám informace i Etruscích. Pomůžete mi? Děkuji a přeji hezký den. Odpověď. Dobrý den, Etruskové, národ, který ve starověku obýval v záp. části střední Itálie kraj stejného jména (dn.Toskánsko). Dumy.cz - sdílejme společně. Online DVPP pro Šablony II V souladu s informací MŠMT realizovat DVPP v Šablonách II on-line formou jsme doplnili DVPP ITveSkole.cz o webináře.Sledujte nás, připravujeme pro Vás další termíny a témata....

INFORMACE

AUTOR
Grame Barker,
DIMENZE
8,8 MB
NÁZEV SOUBORU
Etruskové.pdf

POPIS

Dávno zmizelý národ vynikající pozoruhodnou úrovní kultury, jehož dějiny jsou spojeny s životem na Apeninském poloostrově v 8.–4. století před naším letopočtem. Etruskům se stal osudným vznik římského impéria. Římané je postupně začlenili do své říše, bez skrupulí a respektu převzali pokročilou kulturu a postupně asimilovali její nositele. Etruskové přitahují archeology z celého světa neprobádaností, rychlostí svého zmizení i rozvinutou kulturou, která ještě zdaleka neodhalila svá tajemství.

Chcete si přečíst knihu?Etruskové ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Grame Barker,. Číst Etruskové Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY