Ach běda, přeběda: Oplakávání mrtvých ve středověké Číně

Ach běda, přeběda: Oplakávání mrtvých ve středověké Číně - Yeh Kuo-liang, | I15cajalco.com

...běda, přeběda! Oplakávání mrtvých ve středověké Číně ... Ach běda, přeběda; Kuo-Liang Yeh, Lomová Olga ... ... ... témata: antropologie | beletrie | Čína | historie klíčová slova: Ach běda, přeběda! - Čína - literární věda - Lomová, Olga - poezie - pohřební rituály - smrt - středověk ... Zhruba ve stejné době vznikají v Číně také první dějiny čínské ... Anotace. Období raného středověku v Číně zahrnuje zhruba čtyři sta let na počátku našeho letopočtu. Je to doba politické roztříštěnosti a krvavých bojů o moc ... Ach běda, přeběda: Oplakávání mrtvých ve středověké Číně ... . Je to doba politické roztříštěnosti a krvavých bojů o moc, ale také doba rozmachu čínské kultury, jenž v řadě ohledů předurčil další vývoj čínské literatury, filosofie i výtvarného umění. klíčová slova: Ach běda, přeběda! - Čína - literární věda - Lomová, Olga - poezie - pohřební rituály - smrt - středověk - Tchao Jüan-ming - Yeh Kuo -Liang Obsah stránky: Ach běda, přeběda! Oplakávání mrtvých ve středověké Číně ... Chuan Tchuej byl ministr ve státě Sung, který si vysloužil Konfuciovu kritiku za to, že si dal zhotovit nákladný kamenný sarkofág; o Jang Wan-sunovi je naopak známo, že pohřebními obřady pohrdal natolik, že se nechal pohřbít nahý. ... skvostnou zeleninu ... Ach běda, přeběda: Oplakávání mrtvých ve středověké Číně Yeh Kuo-liang. Adam Wiliams Císařovy kosti. Adobe DreamWeaver CS6: Oficiální výukový kurz Adobe Creative Team pdf. Album starých pohlednic - Krušné hory - východní část: Ústecko, Teplicko, Mostecko Pavel Koukal pdf ulozto. Ach běda, přeběda; Kuo-Liang Yeh, Lomová Olga...Oplakávání mrtvých ve středověké Číně, DharmaGaia, 2004, 1. vyd., 280 str., A5, v. měkká brož. Ach běda, přeběda . 11,56 € ... Ach běda, přeběda Oplakávání mrtvých ve středověké Číně . Yeh Kuo-Liang; Olga Lomová ... Je mj. autorkou knih Poselství krajiny - obraz přírody v díle tchangského básníka Wang Weje a Ach běda, přeběda - oplakávání mrtvých ve středověké Číně. Překládá čínskou literaturu klasickou i moderní, z poslední doby například Lu Jü: Klasická kniha o čaji. ...Oplakávání mrtvých ...

INFORMACE

AUTOR
Yeh Kuo-liang,
DIMENZE
7,46 MB
NÁZEV SOUBORU
Ach běda, přeběda: Oplakávání mrtvých ve středověké Číně.pdf

POPIS

Období raného středověku v Číně zahrnuje zhruba čtyři sta let na počátku našeho letopočtu. Je to doba politické roztříštěnosti a krvavých bojů o moc, ale také doba rozmachu čínské kultury, jenž v řadě ohledů předurčil další vývoj čínské literatury, filosofie i výtvarného umění. Společenská elita té doby se obklopovala přepychem a potrpěla si na vytříbený vkus. Na císařských dvorech a dvorech princů se skládaly básně a mnozí příslušníci aristokracie a význační politici té doby byli zároveň uznávanými básníky i stylisty. V tomto prostředí se rozvinuly složité pohřební a vzpomínkové obřady, doprovázené recitací smutečních skladeb, které doposud unikaly zájmu literárních historiků. Studie Olgy Lomové a Yeh Kuo-lianga si klade za cíl tyto rituální texty představit, a otevřít tak nový pohled na čínskou klasickou literaturu. Přeložené a komentované ukázky jsou zároveň svědectvím o světě čínské středověké aristokracie, o hodnotách, které vyznávala, i o dobových představách o smrti a záhrobí.

Chcete si přečíst knihu?Ach běda, přeběda: Oplakávání mrtvých ve středověké Číně ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Yeh Kuo-liang,. Číst Ach běda, přeběda: Oplakávání mrtvých ve středověké Číně Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY