Jak jsem se stal spisovatelem: Pokus o intelektuální biografii

Jak jsem se stal spisovatelem: Pokus o intelektuální biografii - Andrzej Stasiuk | I15cajalco.com

... (pokus o intelektuální autobiografii) Autor: Andrzej Stasiuk ... Kniha Flanďákova koupel - Vlkodlak - Trh knih - můj ... ... . Rok vydání: 2004. Počet stran: 227 s. Kniha: Jak jsem se stal spisovatelem - Andrzej Stasiuk. Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou, GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni. Kniha žánrově leží někde mezi „pokusem o intelektuální autobiografii" (zastoupenou knihou Andrzeje Stasiuka Jak jsem se stal spisovatelem) a uměleckým interview (čtenáře obeznámeného s českou literaturou napadne rozhovor Jana Pelce s Mejlou Hlavsou, vydaný pod názvem Bez ohňů je underground). Jak zostałem pisarzem (Próba autobiografii intelektualnej) ... Kategorie "Literární věda" - Antikvariát Česko ... . Jak zostałem pisarzem (Próba autobiografii intelektualnej) (1998) — Jak jsem se stal spisovatelem (Pokus o intelektuální biografii) (po česky 2004) Dziewięć (1999) — Deväť; Moja Europa. Dwa eseje o Europie zwanej Środkową (2000) — Moja Európa. Dva eseje o Európe zvanej Strednou (spoločne s Jurijom Andruchovičom) Andrzej Stasiuk, Jak jsem se stal spisovatelem (pokus o intelektuální autobiografii) (2004) Janusz Tazbir, Protokoły mędrców Syjonu. Prawda czy falsyfikat (Protokoly sionských mudrců: pravda nebo podvrh?, Wyd. Votobia, Ołomuniec 1996) Vůle k intelektuální poezii. o básnické tvorbě Miroslava Holuba. Název: Vůle k intelektuální poezii. o básnické tvorbě ... Název: Jak jsem se stal spisovatelem - (pokus o intelektuální autobiografii) Autor: Andrzej Stasiuk. Rok vydání: 2004. Počet stran: 227 s. Edice, série: Střed / sv. 66. Kategorie: Literární věda ... Andrzej Stasiuk, Jak jsem se stal spisovatelem (pokus o intelektuální autobiografii) Janusz Tazbir, Protokoły mędrców Syjonu. Prawda czy falsyfikat (Protokoly sionských mudrců: pravda nebo podvrh?, vyd. Votobia, Olomouc 1996) Czesław Miłosz, Traktáty a přednášky ve verších ; Czesław Miłosz, Miłoszova abeceda vyšel s názvem Jak jsme táhli za Stasiukem (pokus o kroniku) jako doslov v knize Andrzeje Stasiuka Jak jsem se stal spisovatelem (Praha, Prostor 2004) na s. 165-227. V polštině vyšel jako samostatná kniha s názvem Supermarket bohaterów radzieckich (přeložil Leszek Engelking; Wolowiec, Wydawnictwo czarne 2005). Kniha žánrově leží někde mezi „pokusem o intelektuáln...

INFORMACE

AUTOR
Andrzej Stasiuk
DIMENZE
5,89 MB
NÁZEV SOUBORU
Jak jsem se stal spisovatelem: Pokus o intelektuální biografii.pdf

POPIS

Autobiografická kniha jednoho z nejuznávanějších polských prozaiků je svědectvím o životním stylu party mladých lidí, o jejich hudebních zálibách, literárních láskách a posedlosti alkoholem v Polsku na přelomu let sedmdesátých a osmdesátých, v zemi chudší a drsnější, ale také paradoxně svobodnější, než bylo tehdejší Československo. O tom, jak se Stasiuk (1960), vojenský zběh, vězeň a zběsilý příslušník varšavského undergroundu, stal jedním z nejvýše ceněných polských prozaiků, překládaným do mnoha světových jazyků, se samozřejmě v knize nedozvíme skoro nic. Stasiuk nepíše sám o sobě: důsledně používá generační "my" a jeho text je spíše velkou mozaikou reálií zvrhlé doby, která se jako každá prožitá minulost postupně stává "krásnou", v níž život na okraji a "mimo" oficiální společnost znamenal opravdovost, bezprostřednost každého setkání, hovoru, cesty, kdy hodnoty dané vnitřní svobodou byly nebývale stálé. Tato nesmírně čtivá „předčasná“ autobiografie také potvrzuje, jak otevřená byla i Stasiukova generace vůči české kultuře. A nejen kultuře: „Ve chvílích nečekaných vzletů jsme chtěli být Čechy. Kouřit české cigarety, pít české pivo a legendární becherovku. A rum. Češi pořád a při každé příležitosti pili rum. My jsme jako měli těch pár kilometrů mořského břehu a fregatu Dar Pomoří, ale rum se jako národní chlast neujal.“ S doslovem Jáchyma Topola "Jak jsme táhli za Stasiukem".

Chcete si přečíst knihu?Jak jsem se stal spisovatelem: Pokus o intelektuální biografii ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Andrzej Stasiuk. Číst Jak jsem se stal spisovatelem: Pokus o intelektuální biografii Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY