Druhý proces: Kafkovy dopisy Felici

Druhý proces: Kafkovy dopisy Felici - Elias Canetti | I15cajalco.com

...opisy Felici Více informací Všechny informace o produktu Kniha Druhý proces -- Kafkovy dopisy Felici Canetti Elias, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Druhý proces -- Kafkovy dopisy Felici Canetti Elias ... Elias Canetti - Wikipedie ... . Druhý proces Kafkovy dopisy Felici. Elias Canetti. Nositel Nobelovy ceny Elias Canetti (1905-1994) se ve svém eseji zabývá pěti lety nesnadného milostného vztahu Franze Kafky k jeho snoubence Felici Bauerové. Stopuje v něm tvůrčí a životní směřování slavného pražského rodáka v kritickém období první světové války ... Druhý proces - Kafkovy dopisy Felici kniha od: Elias Canetti. ... Esej Druhý proces byl poprvé otišt ... Kniha Druhý proces - Kafkovy dopisy Felici - Trh knih ... ... . Stopuje v něm tvůrčí a životní směřování slavného pražského rodáka v kritickém období první světové války ... Druhý proces - Kafkovy dopisy Felici kniha od: Elias Canetti. ... Esej Druhý proces byl poprvé otištěn v roce 1968 v časopise Neue Rundschau. Od roku 1975 vychází v souboru Canettiho esejů Svědomí slov, takže byl i součástí českého vydání tohoto titulu (TORST 1992). Druhý proces. Kdo napsal knihu Druhý proces? Autorem je Elias Canetti. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ... Kafkovy dopisy Felici. ... jakým se odrazilo v jeho literárním díle. Účast na pečlivé analýze Kafkovy korespondence je pro čtenáře čímsi bolestným a povznášejícím zároveň. Do těchto intimních ... V roce 1931 rodina přesídlila do Švýcarska a o pět let později do Kalifornie. V padesátých letech onemocněla a dostala se do finanční tísně, proto v roce 1956 na naléhání příbuzných dopisy prodala. Esej Druhý proces vyšel poprvé časopisecky v roce 1968, od roku 1975 vychází v souboru Svědomí slov. Druhý proces. Kafkovy dopisy Felici . Nositeľ Nobelovej ceny ...

INFORMACE

AUTOR
Elias Canetti
DIMENZE
6,50 MB
NÁZEV SOUBORU
Druhý proces: Kafkovy dopisy Felici.pdf

POPIS

Nositel Nobelovy ceny Elias Canetti (1905–1994) se ve svém eseji zabývá pěti lety nesnadného milostného vztahu Franze Kafky k jeho snoubence Felici Bauerové. Stopuje v něm tvůrčí a životní směřování slavného pražského rodáka v kritickém období první světové války, včetně způsobu, jakým se odrazilo v jeho literárním díle. Účast na pečlivé analýze Kafkovy korespondence je pro čtenáře čímsi bolestným a povznášejícím zároveň. Do těchto intimních sfér jako bychom nikdy neměli vstoupit, a přece se ocitáme ve fascinujícím prostoru: přizváni do záhybů jedné podivuhodné lidské povahy, jejích snažení a obav, proher i satisfakcí, úniků a dvojakých gest, nacházíme se také blíž světlu nad touto zvláštní vnitřní krajinou. Kafkova nutkavá potřeba naplno se před sebou samým rozevřít – a jeho touha po bytosti schopné jeho svět sdílet – takové světlo bezesporu zažíhá. Tento Kafkův dar Canetti přesvědčivě vystihl a nabídl nám přitom čtenářský zážitek, který je rovněž stvrzením jeho vlastního literárního věhlasu. Esej Druhý proces byl poprvé otištěn v roce 1968 v časopise Neue Rundschau. Od roku 1975 vychází v souboru Canettiho esejů Svědomí slov, takže byl i součástí českého vydání tohoto titulu (TORST 1992). Nakladatelství PROSTOR jej nyní nabízí samostatně v novém překladu Violy Fischerové a s doslovem Jiřího Stromšíka.

Chcete si přečíst knihu?Druhý proces: Kafkovy dopisy Felici ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Elias Canetti. Číst Druhý proces: Kafkovy dopisy Felici Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY