František Skála

František Skála - František Skála | I15cajalco.com

...o lidsky zmanipulovanou tvořivost samotné přírody ... Agosto Foundation :: František Skála ... . Se směsí humoru a vážnosti, ironie a úcty, monumentality a jemné citlivosti vytváří většinou variace na přírodní objekty. František Skála (1956) (* 1956) - český ilustrátor, malíř, sochař a výtvarník František Skála (1923) (1923-2011) - český malíř, grafik, ilustrátor, otec Františka Skály Tato stránka je rozcestník odkazující na články o různých nositelích stejného jména. František Skála (born 1956 in Prague) is a Czech ... "Ptačí nářečí" Tros Sketos - František Skála, Jaroslav ... ... . František Skála (born 1956 in Prague) is a Czech sculptor, painter, children's book illustrator, musician, and dancer.He was part of one of the earliest post-modern Czech art groups, known as Tvrdohlaví (The Stubborn Ones) formed in 1987.. Life and career. Skála studied woodcarving at Secondary Applied Arts School (SUPŠ) in Prague from 1971-1975 and in 1982 graduated from the University ... František Skála je také autorem jednoho z prvních českých komiksů, jenž vyšel v nakladatelství Albatros už v roce 1987, nazvaného Velké putování Vlase a Brady. Z komiksu také vznikla loutková inscenace v divadle Minor . Politika. V březnu 2017 oznámil, že chce ... "Ptačí nářečí" Tros Sketos - František Skála, Jaroslav Róna a Aleš Najbrt z Multicar Movie Show divadla Sklep, ČT 1998 r. Ondř...

INFORMACE

AUTOR
František Skála
DIMENZE
9,34 MB
NÁZEV SOUBORU
František Skála.pdf

POPIS

Kniha František Skála je volným pokračováním monografie, která vyšla k výstavě v Rudolfinu v roce 2004, a také jí začíná, končí v současnosti. Jde o autorskou knihu, promyšlenou koláž textů od autorů z různých oborů, textů Františka Skály a více než čtyř set reprodukcí. Vířivá, typografická kreace s originální obálkou vychází v česko-anglické verzi. František Skála (1956) je vizuální umělec, jehož práce přesahuje hranice výtvarného umění do oblasti architektury, filmu, divadla, performance, hudby, literatury (poezie skrytá obvykle pod pseudonymem, v rámci tajné organizace B. K. S.), komiksu Velké putování Vlase a Brady (1989), fotografický seriál Skutečný příběh Cílka a Lídy (2007), skvělé jsou jeho ilustrace, dnes už desítek knih. Od počátku osmdesátých let se věnuje tvorbě pozoruhodných objektů, soch a instalací, jež představil na více než padesáti samostatných a sto padesáti kolektivních výstavách. Jeho vztah k materiálům, se kterými pracuje, je naprosto svobodný, hobra má u Skály stejnou výrazovou hodnotu jako zlato, umělá hmota jako kararský mramor, železná vata jako lístky dřišťálu. Charakteristická je dokonalá řemeslná zručnost, s níž díla zpracovává. Skála respektuje věci, tvary, vztahy, události, procesy, ne modely, skrze něž jsme si navykli jim rozumět. Pro něho je svět stále nezpracovaný.

Chcete si přečíst knihu?František Skála ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor František Skála. Číst František Skála Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY