Odsouzeni k manuální práci: Vzdělanostní reprodukce v dělnické rodině

Odsouzeni k manuální práci: Vzdělanostní reprodukce v dělnické rodině - Tomáš Katrňák | I15cajalco.com

...adatel: SLON EAN: 9788086429298 ISBN: 80-86429-29-6 Popis: 1× kniha, brožovaná, 190 stran, česky Rozměry: 16 × 23,5 cm Rok vydání: 2004 (1 ... Výsledky vyhľadávania - "rodina a škola" ... . vydání) KATRŇÁK, Tomáš. Odsouzeni k manuální práci: Vzdělanostní reprodukce v dělnické rodině.Praha: Slon, 2004. 190 s. Studie. ISBN 80-86429-29-6. Tomáš Katrňák: Odsouzeni k manuální práci. Vzdělanostní reprodukce v dělnické rodině Praha, Sociologické nakladatelství 2004, 190 s. Kniha Tomáše Katrňáka navazuje na výzkum vzdělanostních nerovností v české sociolo-gii. Oproti předchozím pracím kvantitativní- Od ... PDF Tomáš Katrňák: Odsouzeni k manuální práci. Vzdělanostní ... ... . Kniha Tomáše Katrňáka navazuje na výzkum vzdělanostních nerovností v české sociolo-gii. Oproti předchozím pracím kvantitativní- Odsouzeni k manuální práci. Vzdělanostní reprodukce v dělnické rodině. Slon, 1. vydání, 2004 ... jež vzdělanostní systém zhodnocuje a tak vzdělanostní nerovnosti mezigeneračně udržuje. Je tomu naopak: odlišné jednání a odlišné postoje jsou reakcí na strukturální bariéry, které mezi dělnickou a vysokoškolsky ... Simonová, Natalie. 2005. „Tomáš Katrňák: Odsouzeni k manuální práci. Vzdělanostní reprodukce v dělnické rodině." Sociologický časopis / Czech Sociological Review. 41 (1): 156-160. ISSN 0038-0288. KATRŇÁK, Tomáš. Odsouze...

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Katrňák
DIMENZE
12,79 MB
NÁZEV SOUBORU
Odsouzeni k manuální práci: Vzdělanostní reprodukce v dělnické rodině.pdf

POPIS

Kniha se zabývá procesem předávání vzdělanostního statusu z jedné generace na druhou. Zaměřuje se na dělnickou rodinu a zkoumá mechanismy, které vedou k tomu, že tak značná část dětí dělníků končí na konci devadesátých let dvacátého století v české společnosti se stejným vzděláním jako jejich rodiče. Srovnávací skupinu k dělníkům tvoří rodina vysokoškoláků. Na základě analýzy kvantitativních a kvalitativních dat o dělnících a vysokoškolácích autor ukazuje, že strukturální bariéry dané nerovnou distribucí ekonomického a kulturního kapitálu, které mezi těmito dvěma typy rodiny v české společnosti nalezneme, nejsou zdroji jejich odlišného jednání, jež vzdělanostní systém zhodnocuje a tak vzdělanostní nerovnosti mezigeneračně udržuje. Je tomu naopak: odlišné jednání a odlišné postoje jsou reakcí na strukturální bariéry, které mezi dělnickou a vysokoškolsky vzdělanou rodinou existují. Tento závěr poukazuje na autonomní roli kultury jednotlivých sociálních vrstev v předávání vzdělanostního statusu.

Chcete si přečíst knihu?Odsouzeni k manuální práci: Vzdělanostní reprodukce v dělnické rodině ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Katrňák. Číst Odsouzeni k manuální práci: Vzdělanostní reprodukce v dělnické rodině Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY