Těžká lyra

Těžká lyra - Vladislav Chodasevič | I15cajalco.com

...Těžká doba firmě nahrává ... LYRA má v úmyslu prodat v pátek 1 ... Lps song Beutifull People |w Lps Lyra - YouTube ... . 5. 2020 na burze NASDAQ 3,5 milionů kmenových akcií za střední cenu 15,00 USD za. Přečtěte si. 2. 4. 2020. Tycoon Group plánuje IPO. Těžká doba firmě nahrává ... LYRA má v úmyslu prodat v pátek 1. 5. 2020 na burze NASDAQ 3,5 milionů kmenových akcií za střední cenu 15,00 USD za. Přečtěte si. 2. 4. 2020. Tycoon Group plánuje IPO. Těžká doba firmě nahrává ... KOUZELN ... Chodasevič, Vladislav: Těžká lyra (in LN) - iLiteratura.cz ... . Tycoon Group plánuje IPO. Těžká doba firmě nahrává ... KOUZELNÁ LYRA KRÁSNÁ HORSKÁ VÍLA MÁIA, Atlantova dcera, přivítala na svět své děťátko. Jeho otcem byl sám nejvyšší bůh Zeus. Chlapeček zrozený v jeskyni arkadské hory Kyllény dostal jméno Hermés. Bylo to zázračné dítě. A není divu, vždyť bylo božského původu. Cena Josefa Jungmanna je ocenění Obce překladatelů za nejlepší překladové dílo publikované v prvním vydání v českém jazyce v oblasti prózy, poezie, dramatu a nebeletristické literatury z oboru humanitních věd v předchozím kalendářním roce. Je pojmenována po jazykovědci Josefu Jungmannovi.Cena je vyhlašována ke Dni překladatelů 30. září na slavnostním ... Těžká lyra-- autor: Chodasevič Vladislav Lýra láry fáry-- autor: Pavlovič Jozef Výklad Mikuláše Lyry na evangelium sv. Matouše-- autor: Homolková Milada, Svobodová Andrea Země lyr a ocele-- autor: Schmarc Vít Počet stran: 54, Rok vydání: 1999, Nakladatelství: Vida vida, Autor knihy: Karel Vinařický, Poetický experiment obrozence (1803 1869), sbírka "básní a písní" z r. 1843, v níž se pokouší dokázat libozvučnost češtiny pravidelným střídáním souhlásek a samohlásek. (básně a písně...

INFORMACE

AUTOR
Vladislav Chodasevič
DIMENZE
10,93 MB
NÁZEV SOUBORU
Těžká lyra.pdf

POPIS

Obsáhlý výbor z básnického a esejistického díla ruského postsymbolisty, pozdního souputníka akméismu, vůdčího představitele porevoluční literární emigrace Vladislava Chodaseviče (1886-1939). Dílo tohoto moderního Orfea, který programově "netrhal kruh" klasické tradice a jehož ódické verše v exilu postupně zmlkaly pod tíhou "prozaismů žánrových výjevů z poválečných dní", bylo u nás dosud překládáno pouze fragmentárně, navíc exilová tvorba zůstávala až do devadesátých let zcela stranou. Kniha zahrnuje výbor z básnických sbírek Cestou zrna (1920), Těžká lyra (1922), vrcholný soubor Evropská noc (1927), verše z pozůstalosti a eseje (např. Děs Pompejí, stať o konci klasické éry a západu "Puškinova slunce" Rozviklávaná trojnožka, kontrastní dvojportréty Gumiljov-Blok a Majakovskij-Chlebnikov, texty o "literatuře ve vyhnanství"). Přeložili Petr Borkovec (básně) a Miluše Zadražilová (eseje).

Chcete si přečíst knihu?Těžká lyra ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladislav Chodasevič. Číst Těžká lyra Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY