Karel IV. - státnické dílo

Karel IV. - státnické dílo - - | I15cajalco.com

...la VIII. Karlovo státnické dílo a jeho odkaz dějinám (08 ... Literární dílo - Karel IV. Lucemburský | Databáze knih ... .05.2016) Karel IV. Kapitola VII. Závěr vlády a života (1369-1378) (10.04.2016) Otec vlasti Karel IV. - 700 let - největší seriál v českých ... Karel IV. - Státnické dílo, autor: autor neuveden, rok vydání: 2003. Antikvariát s více než 30 864 položkami +420 774 087 795 v pracovní dny 8:00 - 15:00. [email protected] Registrace. Karel IV., římský císař a český král ... Kniha: Karel IV. - státnické dílo - Knihy.ABZ.cz ... .cz. Registrace. Karel IV., římský císař a český král, od jehož narození uplyne v květnu 700 let, byl jedním z největších panovníků evropského středověku. Za svého života i po smrti získal řadu přídomků: Otčím říše, Otec vlasti či Král kupec. A nedávno i Největší Čech. Jaký ale byl ve skutečnosti? Zlatá bula Karla IV. Text dotazu. Chcela by som bližšie informácie o zlatej bule Karola IV. ďakujem. Odpověď. Dobrý den, Zlatou bulu Karla IV. stručně a výstižně přibližuje například Malá Československá encyklopedie: Státnické dílo Kniha obsahuje české překlady vybraných dokumentů právního charakteru, které vydal český král Karel IV. Výběr dokumentů je zaměřen na prameny vztahující se k českému státu a je vymezen v podstatě prvním desetiletím vlády Karla IV. v Čechách a v římskoněmecké říši. Karel IV. František Kavka. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtenářů ... Sleduje jej od počátků formování jeho osobnosti až po jeho vyzrálé politické a státnické dílo. Přibližuje nejen jeho manželství a sňatkovou politiku, přináší obraz panovníka v jeho každodenní politické akci a ... Karel IV. - Slavný český král - Veronika Válková . Život Karla IV., Únos v Paříži, Osudový turnaj Šestisté čtyřicáté výročí úmrtí Karla IV. připomínáme speciálním vydáním, v němž najdete oba příběhy, které Bára s Karlem zažila. Vita Caroli (v překladu Život Karlův) je autobiografické dílo, jehož autorem je Karel IV. Zachytil v něm zážitky z mládí, kdy žil v cizině, a počátky pobytu v Čechách do roku 1340. Události několika následujících let vylíčil už jiný autor. Svou knihu věnuje nejvýznamnějšímu z nich - Karlu IV. Sleduje jej od počátků formování jeho osobnosti až po jeho vyzrálé politické a státnické dílo. Přibližuje nejen jeho manželství a sňatkovou politiku, přináší obraz panovníka v jeho každodenní politické akci a nezastírá ani rozporuplnost vlastní Karlovy osobnosti. Výstava Karel IV. 2016 k 700. výročí narození Karla IV., kterou připravuje Praga Mystica s.r.o. ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy pod záštitou hlavního města Prahy, se usku...

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
5,91 MB
NÁZEV SOUBORU
Karel IV. - státnické dílo.pdf

POPIS

Kniha obsahuje české překlady vybraných dokumentů právního charakteru, které vydal český král Karel IV. Výběr dokumentů je zaměřen na prameny vztahující se k českému státu a je vymezen v podstatě prvním desetiletím vlády Karla IV. v Čechách a v římskoněmecké říši. Čtenář se především seznámí s nejznámějšími zákoníky ze samého počátku císařství Karla IV., s Maiestas Carolina a se Zlatou bulou. Publikované dokumenty doplňuje odborná studie profesorky Karlovy univerzity Marie Bláhové jednak o životě a politickém díle Karla IV., jednak o obsahu a významu dokumentů, jejichž české překlady kniha přináší.

Chcete si přečíst knihu?Karel IV. - státnické dílo ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Karel IV. - státnické dílo Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY