Básnické meditace

Básnické meditace - Alphonse De Lamartine | I15cajalco.com

... autorových myšlenek a jeho básnické řeči ... Básnické meditace - Alphonse De Lamartine | KOSMAS.cz ... ... . V tomto komplexu je také nejvíce zvýrazněna duchovní linka autorovy básnické meditace. Kouzlo krajiny a moudrost slova: Myšlenky Antoina de Saint-Exupéryho a fotografie Eduarda Kejnovského: Antoine Saint-Exupéry: Cesta: kniha: 2016-22 Básnické meditace Alphonse De Lamartine kniha. Básničkový každodeníček na rok 2012 Honza Volf epub. Básničky plné barev Irena Ričlová epub. B ... Ebook Básnické meditace / Les Méditations poétiques v PDF ... ... . Básničky plné barev Irena Ričlová epub. Básně François Villon. Caldwell Clyde: Portfolio Clyde Caldwell epub. Catherine Cutlerová Stromy - světová encyklopedie. Je autorem milostné sbírky Básnické meditace, která patří k výrazným dílům francouzského romantismu. Sbírka, zachycující s velkou upřímností a hudební plynulostí niterné pocity člověka v období osobní krize, obrozuje lyriku ve francouzské poezii. Inspirací jsou tvůrcům především jeho sbírky Waste Land (Pustina) a Four Quartets (Čtyři kvartety), básnické meditace o bytí v čase, jejímž tematickým materiálem je svět čtyř základních živlů (vzduch, země, voda a oheň). Celým dílem prostupuje motiv nezachytitelnosti přítomného okamžiku, který je i není a nemá ... Kršna nebo též Krišna (dévanágarí कृष्ण kṛṣṇa, doslova „černý", „tmavý", nebo "všepřitažlivý") je podle védské tradice Nejvyšší Bůh, ze kterého vše pochází, a který všemu vládne.Někdy je označován za osmého avatára boha Višnua, ale podle Bhágavata Purány je Kršna a Višnu jedna osoba, avšak Višnu má svůj původ v Kršnovi, tzn ......

INFORMACE

AUTOR
Alphonse De Lamartine
DIMENZE
4,40 MB
NÁZEV SOUBORU
Básnické meditace.pdf

POPIS

První české úplné vydání slavných básní francouzského romantického básníka v novém, rytmicky i věcně dokonalém překladu Zuzany Krupičkové.První české úplné vydání slavných básní francouzského romantického básníka Alphonse de Lamartine (1790–1869) v novém, rytmicky i věcně věrném překladu Zuzany Krupičkové. Básnické meditace vyšly ve Francii v roce 1820, za půl roku se prodalo přes 100 000 výtisků a koncem roku 1822 už se objevilo deváté rozšířené vydání. Díky této sbírce, inspirované smrtí milované bytosti, se Lamartine stal prvním francouzským romantickým básníkem.

Chcete si přečíst knihu?Básnické meditace ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Alphonse De Lamartine. Číst Básnické meditace Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY