Ekumenické církevní dějepisectví: Dějiny, analýzy, perspektivy

Ekumenické církevní dějepisectví: Dějiny, analýzy, perspektivy - - | I15cajalco.com

...ém Československu a dokumentuje to zejména na příkladech z oblasti jižních Čech ... Předměty - Univerzita Karlova ... . Je určena všem zájemcům o moderní českou historii, církevní dějiny a dějiny liturgie. Díky bohatému pramennému základu knihu ocení i sociologové ... Ekumenické církevní dějepisectví | Lze psát církevní dějiny ekumenicky? Neznamená to, že se zničí samotné základy historické práce, nebo že se oslabí identita jednotlivých křesťanských konfesí? Na tyto otázky se pokouší dát odpověď sborník textů, do něhož přispěl významný německý badatel Bernd Jaspert a ... Dus Jan . Dus, Jan A.; Bůh filosofů a Bůh Pascalův: na pomezí filosofie a theo ... Ekumenické církevní dějepisectví | Centrum pro studium ... ... ... Dus Jan . Dus, Jan A.; Bůh filosofů a Bůh Pascalův: na pomezí filosofie a theologie. 213 s., Eman, Benešov, 2003, monografie; ETF; 2003 Moderní protestantské církevní dějepisectví má u nás dlouhou tradici, počínající už v 19. století (nebudeme-li brát do úvahy ještě starší rukopisná nebo i publikovaná informativní díla prvních tolerančních kazatelů), 5 a vynikající odborný zvuk. Autor knihy: Miroslav Vepřek, Téma/žánr: církevní slovanština - slovní zásoba - historická lingvistika - staroslověnská literatura - křesťanská literatura -- Česko -- 10.-11. stol. - jazyková analýza, Počet stran: 218, Rok vydání: 2007, Nakladatelství: Refugium Velehrad-Roma RT Book T1 Ekumenické církevní dějepisectví: dějiny, analýzy, perspektivy T2 Edice Historia ecclesiastica JF Edice Historia ecclesiastica A2 Hanuš, Jiří 1963- LA Czech PP Brno PB CDK YR 2003 ED 1. vyd....

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,5 MB
NÁZEV SOUBORU
Ekumenické církevní dějepisectví: Dějiny, analýzy, perspektivy.pdf

POPIS

Lze psát církevní dějiny ekumenicky? Neznamená to, že se zničí samotné základy historické práce, nebo že se oslabí identita jednotlivých křesťanských konfesí? Na tyto otázky se pokouší dát odpověď sborník textů, do něhož přispěl významný německý badatel Bernd Jaspert a celá řada domácích teologů a historiků, mimo jiné F. X. Halas, J. Štefan, J. Vokoun, P. Ambros, J. Konzal, T. Machula aj Hoblík. Soubor teoretičtěji pojatých článků a postřehů je rovněž doplněn konkretizací z oblasti křesťanské liturgie, kterou zpracoval P. Hradilek. Publikace představuje věcnou metodologickou diskusi, která je nutná pro církevněhistorickou práci v novém století.

Chcete si přečíst knihu?Ekumenické církevní dějepisectví: Dějiny, analýzy, perspektivy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Ekumenické církevní dějepisectví: Dějiny, analýzy, perspektivy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY