Dílo Jaroslava Seiferta, sv. 7: Ruka a plamen, Píseň o Viktorce

Dílo Jaroslava Seiferta, sv. 7: Ruka a plamen, Píseň o Viktorce - Jaroslav Seifert | I15cajalco.com

... v české poezii inspirovaná dílem a ... Dílo Jaroslava Seiferta | edice | Databáze knih ... ... Ruka a plamen - Píseň o Viktorce (tři verze) Sedmý svazek Díla Jaroslava Seiferta představuje časově relativně dlouhou část básníkovy tvorby - verše sbírky Ruka a plamen, inspirované leckdy i autorovým osobním vztahem k českým malířům, básníkům a spisovatelům, vznikaly v rozmezí let 1933-1956. Vějíř Boženy Němcové, Přilba hlíny, Ruka a plamen, Píseň o Viktorce. Kdo napsal knihu Vějíř Boženy Něm ... Dílo, svazek 7. Ruka a plamen - Píseň o Viktorce (tři ... ... . Kdo napsal knihu Vějíř Boženy Němcové, Přilba hlíny, Ruka a plamen, Píseň o Viktorce? Autorem je Jaroslav Seifert. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Dílo Jaroslava Seiferta, sv. 7. ... věnovaný Seifertově poezii 40. a počátku 50. let, přináší především sbírky Ruka a plamen (byť její definitivní podoba, vzešlá z bibliofilie z r. 1943 přes verzi z r. 1948, byla uzavřena až v r. 1987) a Píseň o Viktorce, jejíž původní, nezcenzurovaná podoba zde bude mít vlastně ... O čem je kniha Dílo Jaroslava Seiferta, svazek 7? Sedmý svazek díla J. Seiferta obsahuje sbírku veršů Ruka a plamen a básnickou skladbu Píseň o Viktorce. Sbírka Ruka a plamen vznikala poměrně v dlouhém časovém období (1933-1956) a byla inspirována významnými osobnostmi české kultury, jimž byla také věnována. Svazek, věnovaný Seifertově poezii 40. a počátku 50. let, přináší především sbírky Ruka a plamen (byť její definitivní podoba, vzešlá z bibliofilie z r. 1943 přes verzi z r. 1948, byla uzavřena až v r. 1987) a Píseň o Viktorce, jejíž původní, nezcenzurovaná podoba zde bude mít vlastně svou premiéru. Vějíř Boženy Němcové / Přilba hlíny / Ruka a plamen / Píseň o Viktorce - Kniha (1987), Jaroslav Seifert ... Dílo sv. 4. Zpíváno do rotačky. 2012 - Dílo 05: Jaro, sbohem, Přilba hlíny, ... Víno očima Jaroslava Seiferta a Ivana Svatoše. 1999 - Třeba vám nesu růže. 1999 ... Jaroslav Seifert (23. září 1901 Žižkov, Rakousko-Uhersko - 10. ledna 1986 Praha, ČSSR) byl český básník, spisovatel, novinář a překladatel.Patřil mezi členy hnutí Devětsil, stál na počátku českého uměleckého směru poetismu.Je jediným českým nositelem Nobelovy ceny za literaturu (10. prosince 1984), kterou získal za...

INFORMACE

AUTOR
Jaroslav Seifert
DIMENZE
12,35 MB
NÁZEV SOUBORU
Dílo Jaroslava Seiferta, sv. 7: Ruka a plamen, Píseň o Viktorce.pdf

POPIS

Svazek, věnovaný Seifertově poezii 40. a počátku 50. let, přináší především sbírky Ruka a plamen (byť její definitivní podoba, vzešlá z bibliofilie z r. 1943 přes verzi z r. 1948, byla uzavřena až v r. 1987) a Píseň o Viktorce, jejíž původní, nezcenzurovaná podoba zde bude mít vlastně svou premiéru. Jak již je v této edici zvykem doprovázejí je dále verše z téhož časového období, které z nejrůznějších příčin zůstaly stát mimo uvedené sbírky.

Chcete si přečíst knihu?Dílo Jaroslava Seiferta, sv. 7: Ruka a plamen, Píseň o Viktorce ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaroslav Seifert. Číst Dílo Jaroslava Seiferta, sv. 7: Ruka a plamen, Píseň o Viktorce Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY