Etiopské bajky a pohádky

Etiopské bajky a pohádky - Pavel Mikeš | I15cajalco.com

...tiny. Pohádka o čarocezně Alemajdě 9 ... Etiopské bajky a pohádky - Pavel Mikeš | Databáze knih ... . Závěr 10. Představení pohádkových bytostí Rozsah celkem: 110 stan Mistr Karel Gott s rodinou v neděli 11. 9. 2011 navšítvili hrad a zámek Staré Hrady. V rytířském převleku pokřtili slavnostně Starohradské pohádky čaroděje Archibalda I. a stali se tak kmotry našich pohádek. Etiopské fimfárum Etiopské bajky a pohádky, vybral a přeložil Pavel Mikeš, výtvarný doprovod Luděk Stukbauer, nakladatelství KOPP, České Budějovice, 2003, 88 stran. Málokterou knížku jsem v létě čet ... Etiopské bajky a pohádky / eBUX.cz - obchod s ... ... . Málokterou knížku jsem v létě četl s takovým potěšením. A málokterý ze stovek letošních titulů prošel tak nespravedlivě malým, vlastně nulovým zájmem médií, jako útlá zelená publikace, jež ... Etiopské bajky a pohádky ukazují, že tento žánr původně ústně předávané lidové slovesnosti byl určen k pobavení i poučení především dospělého publika. Ten, kdo by se domníval, že jde o texty vhodné pro děti, by mohl být překvapen zmíněnou často se vyskytující krutostí spojenou s černým humorem. Etiopské bajky a pohádky. Nakladatelství: Kopp. ... Některé pohádky doplňují kresby etiopských křížů. Na předsádce knihy jsou barevné historické mapy Etiopie z let 1613 a 1755. Můžeme Vám poradit? Pokud jste nenašli všechny informace v popisu produktu, neváhejte nás kontaktovat. ... Etiopské bajky a pohádky - Pavel Mikeš - e-kniha . eBook: Výběr osmnácti bajek a pohádek překládaných českému čtenáři v této knize představuje první sbírku etiopské lidové slovesnosti přeloženou přímo z amharštiny do češtiny. V knize naleznete také přílohu věnovanou etiopskému písemnictví. Výběr osmnácti bajek a pohádek překládaných českému čtenáři v této knize představuje první sbírku etiopské lidové slovesnosti přeloženou přímo z amharštiny do češtiny. V knize naleznete také přílohu věnovanou etiopskému písemnictví. Dále doslov od prof. Kropáčka a malý slovníček. Některé pohádky… Etiopsk...

INFORMACE

AUTOR
Pavel Mikeš
DIMENZE
6,44 MB
NÁZEV SOUBORU
Etiopské bajky a pohádky.pdf

POPIS

Výběr osmnácti bajek a pohádek překládaných českému čtenáři v této knize představuje první sbírku etiopské lidové slovesnosti přeloženou přímo z amharštiny do češtiny. V knize naleznete také přílohu věnovanou etiopskému písemnictví. Dále doslov od prof. Kropáčka a malý slovníček. V průběhu knihy některé pohádky doplňují kresby etipských křížů. V závěru knihy jsou uvedeny ukázky etiopského slabikového písma a etiopských číslic.

Chcete si přečíst knihu?Etiopské bajky a pohádky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Mikeš. Číst Etiopské bajky a pohádky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY