Hrady a zámky Libereckého kraje

Hrady a zámky Libereckého kraje - Vladimír Brych, | I15cajalco.com

...mněli na jejich slavnou minulost. Dovolte jen malou ochutnávku ... Hrady a zámky - Regiony České republiky ... . Dlouhou a bohatou historii regionu připomínají hrady a zámky, které jsou rozesety zejména po Českém ráji a Máchově kraji. Zlínský kraj - Hrady a zámky celá ČR. ... - Zámek ve Vsetíně patří mezi nejvýznamnější památky Zlínského kraje. Je to patrová čtyřkřídlá budova s nárožními věžemi a nad vstupním průčelím se tyčí 59 metrů vysoká hranolová strážní věž. Součástí zámeckého areálu je také okrasný park se vzá ... Středočeský kraj - Hrady a zámky ... . Součástí zámeckého areálu je také okrasný park se vzácnými ... Hrady a zámky Libereckého kraje. Adresa: 46001 Město: Liberec Hodnocení: 5 / 10 hlasů: 2799 Web: odkaz Lokalita: Lužické hory a Ještěd. Národní památkový ústav pracoviště Liberec spravuje tyto hrady a zámky: Státní hrad Bezděz Nejkrásnější zámky Libereckého kraje. I v Liberecku se v historii usídlilo mnoho bohatých rodů. Která panská sídla navštívit? Vydejte se do zámku Zákupy. Počátky stavby se datují až do 14. století, dnešní podobu ale sídlo získalo až v 16. století. Ve Zlínském kraji si návštěvník může vybírat z mnoha turisticky atraktivních míst, mezi které patří i několik ohromujících hradů a zámků.Mezi ty nejvýznamnější patří hrady v Buchlově (okres Uherské Hradiště) či Malenovicích (okres Zlín). Architektonické umění Zlínského kraje lze obdivovat i na zámcích v Chropyni (okres Kroměříž), Kroměříži (okres ... Hrady a zámky Libereckého kraje. Úvod; Památky; Detail článku; Liberec Národní památkový ústav pracoviště Liberec spravuje tyto hrady a zámky:Státní hrad BezdězKrálovský hrad Bezděz, založený roku 1264 králem "železným a zlatým" Přemyslem Otakarem II., je jednou z našich nejvýznamnějších gotických památek. Hrady a zámky - Kraj Vysočina - Turistické cíle. Úvod; ... Území kraje Vysočina je doslova pohádkové - natáčelo se zde mnoho filmů. Na hradě Ledeč nad Sázavou se natáčel film Micimutr, v Telči se natáčely filmy Pyšná princezna a Jak se budí princezny. Hrady a zámky Střední Čechy jsou od nepaměti úzce spjaty s dějinami naší země. Proto zde najdeme mnoho vzácných historických památek - hradů a zámků s výstavnými zahradami. Hrady a zámky Za historií se v Plzeňském kraji vypravíme na hrady Rabí, Švihov, Kašperk, Velhartice. Nevynecháme ani jeden...

INFORMACE

AUTOR
Vladimír Brych,
DIMENZE
10,61 MB
NÁZEV SOUBORU
Hrady a zámky Libereckého kraje.pdf

POPIS

Obrazově bohatě vybavená publikace zahrnuje ty pozoruhodné reprezentanty hradní a zámecké architektury patřící k nejdůležitějším památkám České republiky. Fotografie více než 35 objektů ležících na území Libereckého kraje, např. Bezdězu, Frýdlantu, Hrubé Skály, Hrubého Rohozce, Sychrova, Trosek, Zákup, a jejich umělecky hodnotných interiérů, doplňují reprodukce grafických listů a kreseb 18.–19. století ze sbírek Národního muzea. Obrazové části reprezentativní publikace předchází kapitola o šlechtických rodech žijících v tomto regionu v průběhu sedmi století. Popularizující texty v podobě výběrového katalogu doprovázejí rovněž aktuální informace pro návštěvníky a turisty.

Chcete si přečíst knihu?Hrady a zámky Libereckého kraje ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimír Brych,. Číst Hrady a zámky Libereckého kraje Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY