Hodnoty v existenciální filosofii Gabriela Marcela

Hodnoty v existenciální filosofii Gabriela Marcela - Peluška Bendlová | I15cajalco.com

...edl na tomto poli polemiku s J.-P. Sartrem a soudobou francouzskou exiologií ... Existencionalismus - WikiKnihovna ... . Hodnoty v existenciální filosofii Gabriela Marcela - Gabriel, Marcel ; Studie Pelušky Bendlové o vztahu Gabriela Marcela k hodnotám je doprovázena překlady tří jeho dosud ... Peluška Bendlová, Hodnoty v existenciální filosofii Gabriela Marcela, Academia, 2005 Radomil Novák , Hodnoty v literatuře a v současném čtenářství , Ostravská univerzita. Fakulta pedagogická, 2013 Hodnoty v existenciální filosofii Gabriela Mar ... Motus in verbo iv 1 2015 issue by Martina Kubealaková - Issuu ... . Fakulta pedagogická, 2013 Hodnoty v existenciální filosofii Gabriela Marcela | Bendlová, Peluška | ISBN: 9788020010704 | Kostenloser Versand für alle Bücher mit Versand und Verkauf duch Amazon. Tři studie významného představitele francouzské větve filozofie existence se zabývají významem hodnot v soudobé společnosti. MARCEL, Gabriel : Hodnoty v existenciální filosofii Gabriela Marcela Po druhé světové válce se rozšířil zejména ve Francii, kde je spojen především se jmény Jeana-Paula Sartra (1905-1980), Alberta Camuse (1913-1960) a Gabriela Marcela (1889-1973). Tento směr ovšem zasáhl ve 20.-60. letech 20. století značnou část Evropy. Hodnoty v existenciální filosofii Gabriela Marcela Marcel Gabriel film a divadlo. r.v. 2003, nakladatel Academia , přel. Peluška Bendlová původní vazba A15, vloženo: 26.03.2020 13:05. 120,- Kč Strana z 1 . Na stránce Košík. 0,- Kč Rychlé hledání ... Hodnoty v existenciální filosofii Gabriela Marcela. Kdo napsal knihu Hodnoty v existenciální filosofii Gabriela Marcela? Autorem je Peluška Bendlová. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Hodnoty v existenciální filosofii Gabriela Marcela 2005; Gabriel Marcel 1993; Kniha Gabriel Marcel je v. Přečtených: 1x: Chystám se číst: 1x: Nápověda - Podmínky užit ... Studie Pelušky Bendlové o vztahu Gabriela Marcela k hodnotám je doprovázena překlady tří dosud nepřeložených esejů G. Marcela: Hodnota a nesmrtelnost, Člověk jako problém a Nebezpečná situace etických hodnot. GabrielMarcel, významný představitel francouzské filosofie existence, vedl na tomto poli polemiku s J.-P. Sartrem a soudobou francouzskou exiologií. Jádrem ... Knihy autora Gabriel Marcel. Momentálně je dostupná jedna kniha v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků. Zajímavé knihy na téma existencialismus v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Hodnoty v existenciální filosofii Gabriela Marcela . ... Hodnoty v existenciální filosofii Gabriela Marcela . Kup teď 120 Kč s dopravou 190 Kč . local_offer . Kniha o rod...

INFORMACE

AUTOR
Peluška Bendlová
DIMENZE
11,62 MB
NÁZEV SOUBORU
Hodnoty v existenciální filosofii Gabriela Marcela.pdf

POPIS

Studie Pelušky Bendlové o vztahu Gabriela Marcela k hodnotám je doprovázena překlady tří jeho dosud nepřeložených esejů: Hodnota a nesmrtelnost, Člověk jako problém a Nebezpečná situace etických hodnot. Gabriel Marcel, významný představitel francouzské filosofie existence, vedl na tomto poli polemiku s J.-P. Sartrem a soudobou francouzskou exiologií. Jádrem nadčasového významu celé publikace je ostrá kritika neudržitelné situace hodnot v soudobé industriální společnosti, která hodnotu člověka redukuje na jeho výkonnost a bere jej jako svazek funkcí. Po Nietzscheově „smrti Boha“ se člověk stal sám sobě otázkou bez odpovědí. Marcel nabízí řešení v duchu své „konkrétní filosofie“ křeťanského novosokratismu.

Chcete si přečíst knihu?Hodnoty v existenciální filosofii Gabriela Marcela ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Peluška Bendlová. Číst Hodnoty v existenciální filosofii Gabriela Marcela Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY