Krizová intervence

Krizová intervence - Daniela Vodáčková, | I15cajalco.com

...v praxi aplikovat metodu krizové intervence v základním okruhu odborných témat (viz obsah kurzu) ... Centrum vzdělávání všem ... . Krizová intervence. Krize představuje jednu z nejčastějších příčin vyhledání psychologické či psychiatrické péče. Krize vzniká, když člověk na cestě za důležitými životními cíli narazí na překážku, jíž v obvyklém čase není schopen překonat obvyklými metodami řešení problémů. Krizová intervence O kurzu Krizová intervence je zaměřena na okamžitou pomoc při zvládání ... Krizové linky a Linky důvěry v ČR ... . Krizová intervence O kurzu Krizová intervence je zaměřena na okamžitou pomoc při zvládání náročných životních situací, které představují neúnosnou psychickou zátěž (např. nevěra partnera, úmrtí v rodině, sebevražedné myšlenky) a jsou zahlcující svou intenzitou, délkou trvání, naléhavostí nebo ... Krizové linky a Linky důvěry v ČR. Úvod / Síť pomoci / Krizové linky a Linky důvěry v ČR. Necítíte se dobře? Potřebujete si rychle s někým promluvit? Nevíte najednou kudy kam? Jste v depresi? Kurz Základní krizová intervence můžete absolvovat samostatně či na něj navázat Dílčí cíle: poznat základy teorie krize a krizové intervence naučit se poznat krizový stav naučit se aplikovat metodu krizové intervence v základním okruhu odborných témat a získané dovednosti umí používat při práci s klientem KRIZOVÁ INTERVENCE. Kurz akreditovaný MPSV v rozsahu 8 hodin. Místo konání: PRAHA Přijímáme také objednávky na školení ve Vaší organizaci, vyžádejte si nezávaznou kalkulaci!CENÍK krizová intervence Pojem krize v novozákonní řečtině popisuje skutečnost, která není pouze stresující, nebo frustrující, ale do značné míry je také úlevná. Krísis je zvláštní - v pravém smyslu slova posvátný okamžik. 4 Krizová intervence 24 4.1 Mýty a fakta krizové intervence 25 4.2 Znaky krizové intervence 26 4.3 Schéma postupu krizové intervence 27 4.4 Podporované procesy v krizové intervenci 28 4.5 Roviny přístupu krizového interventa 30 4.6 Systémy komunikace 33 4.6.1 Úrovně komunikace 33 4.6.2 Jazyk krizové intervence 37 4.6.3 Vyladění ... krizová intervence psychiatra či psychologa, nasazení medikace v indikovanýc...

INFORMACE

AUTOR
Daniela Vodáčková,
DIMENZE
5,31 MB
NÁZEV SOUBORU
Krizová intervence.pdf

POPIS

Lidem, kteří řeší naléhavou - krizovou - situaci, je dnes k dispozici řada různých zařízení, poskytujících krizovou pomoc, v nichž působí profesionálové i dobrovolníci. Publikace širokého autorského kolektivu shrnuje současný stav oboru, který je východiskem jejich práce, a popisuje základní postupy krizové intervence v nejrůznějších situacích. Úvodní část knihy charakterizuje společné znaky životních situací, v nichž lidé vyhledávají krizovou pomoc, a ukazuje možnosti odborné pomoci v krizi. Podává přehled pracovišť krizové intervence u nás i v zahraničí. Podrobně jsou rozebrána teoretická východiska i jednotlivé kroky různých forem a technik krizové intervence ¦ tváří v tvář (s jednotlivcem, párem, skupinou); telefonická pomoc, mobilní služby (výjezd, práce v terénu) i krizová intervence při katastrofách. Ve speciální části autoři probírají hlavní typy krizových situací: krize spojené s jednotlivými fázemi lidského života (krizová intervence u dětí, dospívajících a jejich rodin, krizové situace u žen a mužů, v seniorském věku; krize spojené s partnerstvím, manželstvím a sexualitou); psychospirituální krize; krize spojené s duševními poruchami (klienti s poruchou osobnosti, s drogovou závislostí; týraní a zneužívaní klienti, problematika sebevražd). Závěr knihy se věnuje sociálně-právním aspektům krizové intervence.

Chcete si přečíst knihu?Krizová intervence ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Daniela Vodáčková,. Číst Krizová intervence Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY