Filosofie koček: Bajky naší doby

Filosofie koček: Bajky naší doby - Vácha Masů | I15cajalco.com

...ek, bajky naší doby a Láska a fantazie na Kukaččích ostrovech a vydány nakladatelstvím Volvox Globator ... Verše ze závěti | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . "Filozofie koček, bajky naší doby" a "Láska a fantazie na Kukaččích ostrovech" Váchy Masů byly přeloženy do několika jazyků a vyšly v různých zemích. Dosud se jich prodalo více 10.000 výtisků. Jsou nyní dostupné i v elektronické formě. Vácha Masů: Filosofie koček tohoto díla. Cílem naší práce bylo tedy ucelit teoretické poznatky o dané problematice. Vznik bajky jako literárn ... Masů, Vácha: Filosofie koček - bajka naší doby, 2003 ... ... . Cílem naší práce bylo tedy ucelit teoretické poznatky o dané problematice. Vznik bajky jako literárního ţánru není zcela jasný. Předpokládá se, ţe se bajka těšila velké oblibě především v zemích Blízkého východu. Odtud se rozšířila do evropského kontextu, tedy do literatury antického Řecka a Říma. Většina koček, které jsou venku, chtějí dovnitř, a když jsou vevnitř, chtějí ven, a často současně. Dr. Louis J. Camerti Když zavoláš psa, přiběhne, Když zavoláš kočku, tak vezme zprávu na vědomí a možná se dostaví. Mary Blyová Někteří lidé tvrdí, že kočky jsou falešné, podlézavé a bezcitné. Autor žije střídavě ve Spojených státech a v Čechách. Českým čtenářům může být znám jako autor dvou románů, které byly přeloženy z angličtiny pod tituly Filosofie koček, bajky naší doby a Láska a fantazie na Kukaččích ostrovech a vydány nakladatelstvím Volvox Globator. Název: Filosofie koček (Bajka naší doby) Vydavatelství: Volvox Globator Kniha vypráví formou bajky, v duchu Ezopa či La Fontaine, ojedinělý příběh, odlišný od většiny moderně pojatých literárních témat. Jedno dějiště se zde prolíná v rychlém sledu s dalším a jedna epizoda navazuje bezprostředně na další a ... Sbírka básní je metaforou tak zvaných „posledních věcí člověka" a odkazem poetickým i politickým. Autor žije střídavě ve Spojených státech a v Čechách. Českým čtenářům může být znám jako autor dvou románů, které byly přeloženy z angličtiny pod tituly Filosofie koček, bajky naší doby a Láska a fantazie na Kukaččích ostrovech a vydány ... Filosofie koček Vácha Masů , Volvox Globator (2003) Bajka naší doby - VOLVOX GLOBATOR - Jazyk: CZ - Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá - 166 str. - ISBN: 80-7207-476-8 - Kniha Verše z paměti 111 - Masů Vácha - Vácha Masů je autor, který u nás v ČR vydal překlady anglických knížek - "Filosofie koček, bajka naší doby", "Láska a fantazie na Kukaččích ostrovech". Autor emigroval v 50.letech do USA, kde žije doposud, po r.198 Autor žije střídavě ve Spojených státech a v Čechách. Českým čtenářům může být znám jako autor dvou románů, které byly přeloženy z angličtiny pod tituly Filosofie koček, bajky naší doby a Láska a fantazie na Kukaččích ostrovech a vydány nakladatelstvím Volvox Globator. Verše z paměti 111 - Masů V...

INFORMACE

AUTOR
Vácha Masů
DIMENZE
5,89 MB
NÁZEV SOUBORU
Filosofie koček: Bajky naší doby.pdf

POPIS

Kniha vypráví formou bajky, v duchu Ezopa či La Fontaine, ojedinělý příběh, odlišný od většiny moderně pojatých literárních témat. Jedno dějiště se zde prolíná v rychlém sledu s dalším a jedna epizoda navazuje bezprostředně na další a současně vyvolává provokující myšlenky. Čtenář se zde může seznámit s celou historií kočičího rodu i s jejím mýtickým významem. Přirozené zde splývá s magickým, rozněcuje čtenářovo vnímání a nakonec mu snad poskytne větší porozumění kočičím záležitostem.

Chcete si přečíst knihu?Filosofie koček: Bajky naší doby ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vácha Masů. Číst Filosofie koček: Bajky naší doby Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY