Panství člověka a touha ženy: Feminismus mezi psychoanalýzou a poststrukturalismem

Panství člověka a touha ženy: Feminismus mezi psychoanalýzou a poststrukturalismem - Pavel Barša | I15cajalco.com

...ice, komunikaci a technologii, které spojuje metafora kyborga, napůl člověka a napůl robota ... (PDF) Úvod do sociologie - ResearchGate ... . Začnu ale u Judith Butler. Ačkoli to není kyberfeministka, její teorie performativní genderové identity má ke kyberfeminismu blíže, než je na první pohled zřejmé. Pokud by tehdy ženy místo sezení u počítače stá-ly u plotny a přenechaly nové kyberhračky klukům, panen- ... panství. Taková identita není těžkopádná ani egocentrická ... Feminismus mezi psychoanalýzou a ... Dějiny žen a gender history (Denisa Nečasová) | ústav ... ... . Taková identita není těžkopádná ani egocentrická ... Feminismus mezi psychoanalýzou a poststrukturalismem. Praha: Slon. Braidotti, R. 1996. Cyberfeminism with a difference. Pavel BARŠA, Panství člověka a touha ženy: feminismus mezi psychoanalýzou a poststrukturalismem, Praha: Sociologické nakladatelství, 2002. (CS) Helena BENDOVÁ - Matěj STRNAD (eds.), Společenské vědy a audiovize, Praha: NAMU, 2014. (CS) Na Fakultě sociálních studií jsem vyučoval politickou filozofii v kurzech Tradice moderního politického myšlení a Základy politické modernity (plány některých přednášek najdete zde).K výuce vznikl rozsáhlý seznam základní literatury k hlavním představitelům politické filozofie 20. století, který zde dávám k dispozici (zatím jsou mnozí autoři ve výstavbě... MÁVNUTÍM MOTÝLÝHO KŘÍDLA MEZI ILUZÍ A DEZILUZÍ, PODOBOU A NÁPODOBOU, ... Panství člověka a touha ženy: Feminismus mezi psychoanalýzou a poststrukturalismem, Síla a rozum: Spor realismu a idealismu v moderní politické filosofii, Levice v postrevoluční době - občanská společnost a nová sociální hnutí v radikální ......

INFORMACE

AUTOR
Pavel Barša
DIMENZE
9,44 MB
NÁZEV SOUBORU
Panství člověka a touha ženy: Feminismus mezi psychoanalýzou a poststrukturalismem.pdf

POPIS

V této studii je feminismus pojat jako jedna z variant kritiky moderního humanismu, který postavil člověka a jeho rozum do středu světa jako jeho pána. Feminismus reprezentující široký myšlenkový proud autor na jedné straně ohraničuje psychoanalýzou a na druhé poststrukturalismem, jež se významně odlišují v chápání vztahů mezi mužem a ženou - přírodou a kulturou. V knize jsou systematicky vyloženy základní témata, směry a autorky vyrovnávající se v teoretickém feministickém myšlení kriticky s těmito ohraničujícími vědeckými směry. Panství člověka-muže nad přírodou a ženou je postaveno na privilegovaném postavení "falické touhy" v rámci moderní civilizace - na její hegemonii v gramsciovském smyslu. Podvracení tohoto panství vyžaduje podvracení této "hegemonie" a rozvoj diskrursivních a kulturních konfigurací napájených touhou nefalickou, jejíž šifrou je "ženskost" - le féminin.

Chcete si přečíst knihu?Panství člověka a touha ženy: Feminismus mezi psychoanalýzou a poststrukturalismem ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Barša. Číst Panství člověka a touha ženy: Feminismus mezi psychoanalýzou a poststrukturalismem Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY