Tolkien: Zákulisí Pána prstenů

Tolkien: Zákulisí Pána prstenů - Lin Carter | I15cajalco.com

...i silným a mocným. Celkem bylo prstenů 19 ... J. R. R. TOLKIEN - Pán prstenů - Dvě věže | Aukro ... . 3 prsteny pro vládce Elfů, 7 pro trpaslíky, 9 prstenů bylo darováno lidem. Byl však vytvořen ještě jeden prsten temným Pánem Sauronem, v zemi Mordoru, v hoře Osudu. Denně více než 30 000 prodaných položek a každou vteřinu nové nabídky. U nás nakoupíte nebo prodáte, co potřebujete! Postaráme se o bezpečné a pohodlné obchodování. PRAMENY zpět na obsah. Tolkien, J.R.R.: S ... Prsten z pana prstenu stribro levně | Mobilmania zboží ... . PRAMENY zpět na obsah. Tolkien, J.R.R.: Silmarillion. 2. vyd. Praha: Mladá Fronta, 1999. 320 s. ISBN: 80-204-1077-5. Tolkien, J.R.R.: Hobit. 2. vyd. Editions for Tolkien: A Look Behind the Lord of the Rings: 0765307200 (Hardcover published in 2004), 8466609792 (Hardcover published in 2002), (Mass Mark... Svět Pána prstenů je obrovský a důkladně promyšlený. Není divu - slavný spisovatel J. R. R. Tolkien strávil prací na jeho mytologii a fiktivních jazycích dlouhá desetiletí. Dokonce ještě dnes fanoušci zapáleně diskutují o různých záhadách, které se v knihách britského autora stále skrývají. Nejnovější události ze světa Pána prstenů i ze zákulisí; oficiální stránky Lord of the Rings; Pro fanoušky Lord of the Rings v anglické verzi; Tolkien pod drobnohledem; Tolkiománie a vše, co chcete vědět John Ronald Reuel Tolkien, byl anglický spisovatel, filolog a univerzitní profesor, nejvíce známý jako autor Hobita a Pána prstenů. Na Univerzitě v Oxfordu působil v letech 1925-1945 jako profesor staré angličtiny, v letech 1945-1959 pak jako profesor anglického jazyka a literatury....

INFORMACE

AUTOR
Lin Carter
DIMENZE
11,35 MB
NÁZEV SOUBORU
Tolkien: Zákulisí Pána prstenů.pdf

POPIS

První erudovaná kniha věnovaná inspiračním zdrojům Tolkienova nejslavnějšího díla (Hobit a navazující trilogie Pán prstenů), které se řadí k základům světové fantasy literatury. Seznamuje čtenáře s množstvím mýtů a legend z různých historických období a regionů i s lingvistickými prameny, které Tolkienovi posloužily jako zdroj klíčových motivů. Kniha zároveň přibližuje historii a vývoj fantasy literatury do doby, kdy Tolkien začal na svém díle pracovat. Předjímá i vliv, který následně měl a má na autory fantasy, i nepolevující oblibu všech jeho knih.

Chcete si přečíst knihu?Tolkien: Zákulisí Pána prstenů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lin Carter. Číst Tolkien: Zákulisí Pána prstenů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY