Filosofie pozdní antiky: Od staré Akademie po Jana Eriugenu

Filosofie pozdní antiky: Od staré Akademie po Jana Eriugenu - A.H. Armstrong | I15cajalco.com

...Re-discovering Eastern Christendom; essays in commemoration of Dom Bede… 3 copies; Hellenic and Christian Studies (Collected Studies) 2 copies; The architecture of the intelligible universe in the philosophy of… 2 copies Filosofie pozdní antiky: novoplatonismus, patristika (Augustinus) Raná scholastika: Anselm z Canterbury (důkazy boží existence a jejich dějiny), Abaelard (spor realismu a nominalismu a jeho dějiny) Více možností vyhledávání ... Ján Filoponos - Wikipédia ... . Rozšířené vyhledávání. Hledej Kurs se zaměří na sledování proměn řeckého myšlení od mythologických počátků přes jeho klasické formy až po jeho vliv na filosofii a náboženství v období pozdní antiky - hellénismu a římských autorů, a na konfrontaci s židovským a křesťanským pojetím světa. 35 PLÓTINOS: Enn. I 1 [53], kap. 13, s. 13. 36 ARMSTRONG, Arthur Hilary: Filosofie pozdní antiky. Od staré akademie po Jana Eri ... Filosofie pozdní antiky od staré Akademie po Jana Eriugenu ... . Rozšířené vyhledávání. Hledej Kurs se zaměří na sledování proměn řeckého myšlení od mythologických počátků přes jeho klasické formy až po jeho vliv na filosofii a náboženství v období pozdní antiky - hellénismu a římských autorů, a na konfrontaci s židovským a křesťanským pojetím světa. 35 PLÓTINOS: Enn. I 1 [53], kap. 13, s. 13. 36 ARMSTRONG, Arthur Hilary: Filosofie pozdní antiky. Od staré akademie po Jana Eriugenu., s. 262. 16 3. SMYSLOVÝ SVET Jelikož jsme výše rozřešili otázku člověka, můžeme se nyní začít věnovat samotné otázce krásy, která je ovšem spojená také s předchozím vyloženým. Filosofie pozdní antiky : od staré Akademie po Jana Eriugenu 3 copies St. Augustine and Christian Platonism 3 copies Re-discovering Eastern Christendom; essays in commemoration of Dom Bede… 3 copies...

INFORMACE

AUTOR
A.H. Armstrong
DIMENZE
8,86 MB
NÁZEV SOUBORU
Filosofie pozdní antiky: Od staré Akademie po Jana Eriugenu.pdf

POPIS

Kniha poskytuje obsáhlý a poměrně podrobný přehled filozofie období od konce antiky po začátek středověku. Zahrnuje řeckou filosofii od Platóna po Plótina (P. Merlan), Filóna a počátky křesťanského myšlení (H. Chadwick), Plótina (A. H. Armstrong), pozdější novoplatoniky (A. C. Loyd), Maria Victorina a Augustina (R. A. Marcus) a tradici řeckého platonismu od kappadockých Otců po Maxima a Eriugenu (I. P. Sheldon-Williams).

Chcete si přečíst knihu?Filosofie pozdní antiky: Od staré Akademie po Jana Eriugenu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor A.H. Armstrong. Číst Filosofie pozdní antiky: Od staré Akademie po Jana Eriugenu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY