Beckett a zen: Dilema v románech Samuela Becketta

Beckett a zen: Dilema v románech Samuela Becketta - Paul Foster | I15cajalco.com

...ett a zen - dilema v románech Samuela Becketta ... Kategorie "Společenské vědy" - Antikvariát Česko ... . Název: Beckett a zen - dilema v románech Samuela Becketta. Autor: Paul Foster. Rok vydání: 2002. Počet stran: 398 s. Edice, série: Myšlenky / sv. 7. V budovatelských románech zobrazovali nové lidi, kteří byli vzorem všech ctností: tváří v tvář nepředstavitelným překážkám táhli jako rytíři v pohádkách ve jménu strany do boje proti zaostalé technice, zbahnělosti, ideologické diverzi a přežitkům minulosti, zápasíce při tom s neúrodnou půdou, s egoismem, s ... 1911 v Edmontonu, † 31. 12. 1980 v Toront ... Kniha Beckett a zen - dilema v románech Samuela Becketta ... ... ... 1911 v Edmontonu, † 31. 12. 1980 v Torontu, kanadský teoretik médií. ... Toto nové dilema západního člověka, člověka akce, který jako by do akce nebyl vtažen, bylo zdramatizováno absurdním divadlem. Zde je třeba hledat původ a přitažlivost klaunů Samuela Becketta. Po třech tisíciletích specialistické exploze a rostoucí ... Portál Literární.cz nabízí inspirativní a hluboké čtení ze světa literatury. Najdete zde analýzy děl významných spisovatelů, ukázky prózy i poezie, recenze knih a sbírek, rozhovory s umělci i literární aktuality. Informujeme o knižních událostech, které jiná česká média přehlížejí. Mezi autory, kterými se zabýváme, patří laureáti Nobelovy či Pulitzerovy ... Zrcadlovky. Psal se rok 1986 a kyberpunkový subžánr, dravá próza zaměřená na technologickou transformaci lidstva, byl na vrcholu. Jako manifest jeho síly vyšla dnes již legendární antologie Zrcadlovky, poprvé shrnující věrozvěsty kybernetické budoucnosti do jedné jediné knihy, dnes jednohlasně považované za historický milník žánru. 2., rozšířené a revidova. vyd. 2018, ISBN 978-80-7436-088-6, Brož. s přebalem, 362 str. V tomto žánru se nejvíce uplatnil rýmovaný verš. Žánry nízké: mezi ně patřila komedie, fraška, bajka a satira. Zahrnovali hlavně náměty ze současnosti, postavami mohly být i lidé neurozeného původu (např. měšťané). V tomto žánru se uplatnil jak verš, tak i próza Zmizelý svět Podkarpatské Rusi ve fotografiích Rudolfa Hůlky (1887-1961): The Lost World of Subcarpathian Rus' in the Photographs of Rudolf Hůlka (1887-1961)...

INFORMACE

AUTOR
Paul Foster
DIMENZE
8,24 MB
NÁZEV SOUBORU
Beckett a zen: Dilema v románech Samuela Becketta.pdf

POPIS

Beckett i zen se zcela shodují na strastném charakteru lidské existence a je jim společná i touha nalézt nefiktivní způsob, jak toto utrpení překonat. Metoda buddhistické meditacevykazuje překvapivě shodné rysy s tvůrčí metodou Beckettova sebenahlížení. Foster cituje základní Beckettův paradox o „Bohu, který není, ale zjevně být musí“ a boří tím stereotypní náhled na Becketta jako protagonistu absurdity. Spolu se studiemi Adornovými a Mersierovými patří Fosterova práce k tomu nejlepšímu, co bylo o Beckettovi napsáno.

Chcete si přečíst knihu?Beckett a zen: Dilema v románech Samuela Becketta ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Paul Foster. Číst Beckett a zen: Dilema v románech Samuela Becketta Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY