Cestopisy z Nového světa

Cestopisy z Nového světa - Alexander von Humboldt | I15cajalco.com

...itě dobrá kniha. Ceny, za které se prodává, z něj dělají jedno z nejlevnějších piv na světě a ne na úkor kvality ... Cestopisy z Nového Zélandu | MAHALO.cz ... . Posuďte sami, kde na světě pořídíte točené pivo v přepočtu za něco přes 6 Kč! 18.04.2017 , Petr , diskuse: 3 ETNOKUCHYNĚ: 3 rybí recepty z různých koutů světa. Patříte k milovníkům ryb? Zkuste to po marocku, po indicku nebo po balijsku. Minimálně do jednoho receptu se stoprocentně zamilujete. 01.08.2019 , Bohunka Kosová, diskuse: 1 Santo Domingo de Guzmán, neboli zkráceně Santo Domingo, je hlavním městem a ta ... Cestopisy z celého světa od českých a slovenských autorů ... . 01.08.2019 , Bohunka Kosová, diskuse: 1 Santo Domingo de Guzmán, neboli zkráceně Santo Domingo, je hlavním městem a také hlavním přístavem Dominikánské republiky. Město bylo založeno roku 1498 bratrem Kryštofa Kolumba Bartolomějem a hrdě nosí titul nejstaršího města Nového světa. Je však také živoucím centrem Karibiku a obchodním magnetem pro obyvatele okolních ostrovů. Z refuge de Capannelle vede až na vrchol značená cesta kolem jezera Bastani (převýšení 750 m, 2,5-3,5 hod). Z vrcholu se buď můžete vrátit zpátky (1,5-2 hod), nebo pokračovat přes Monte Torto (2262 m) a bergeries des Pozzi do Col de Verde (neznačeno, ale pěšinu znají mapy.cz). Cesta vede stále z kopce, 2-3 hod. Bojovnice slunce (Příběhy z nového světa 2) ... Cast se v Bojovnici slunce vrací do postapokalyptického magického světa, kde se země drasticky změnila, do světa plného krásy a lásky, nebezpečí i krutosti. Uživatelské recenze. Pro ......

INFORMACE

AUTOR
Alexander von Humboldt
DIMENZE
5,78 MB
NÁZEV SOUBORU
Cestopisy z Nového světa.pdf

POPIS

Botanik, zoolog, mineralog, meteorolog, a etnolog, baron von Humboldt cestoval na přelomu 18. a 19. století ve Španěly ovládaných oblastech Nového světa. Popsal zde 3500 nových rostlin, rituály domorodců i jejich každodenní život, rozvrácený koloniální nadvládou a alkoholem. Texty o Amazonkách, El Doradu, jedu curare, šňupání halucinogenu yopo, či lovu želvy, nás přenesou o dvě století zpět a můžeme spolu s autorem žasnout nad objevy, které v tomto neznámém světě učinil.

Chcete si přečíst knihu?Cestopisy z Nového světa ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Alexander von Humboldt. Číst Cestopisy z Nového světa Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY