České sklo

České sklo - Sylva Petrová | I15cajalco.com

...nář na téma žáromateriálů výplň tvoří sklo Helios o síle 4 mm nebo polykarbonát o síle 6 mm s boční pozinkovanou výztuhou Snadná montáž beztmelé zasklívání, guma lemovka je dodána v ceně skleníku v počtu na střechu a do dveří Přes 20 let vyrábíme skleníky, pergoly nebo přístřešky z hliníku a lexanu ... České sklo - René Roubíček - Czech Glass - YouTube ... . Potěšili jsme stovky zákazníků, kteří pěstují a odpočívají pod naším Lexanem. Sklenice na víno, pivní sklenice, sklenice na whisky, skleničky na nealko, koktejly a likéry. Dále broušen sklo, skleněné vázy, dózy a mísy z olovnatého i bezolovnatého skla od českých sklářů. Objednejte si nyní na Porcelánovém světě. V naší široké nabídce najdete dekorované i nedekorované skleničky, váz ... České sklo - Home | Facebook ... . Sklenice na víno, pivní sklenice, sklenice na whisky, skleničky na nealko, koktejly a likéry. Dále broušen sklo, skleněné vázy, dózy a mísy z olovnatého i bezolovnatého skla od českých sklářů. Objednejte si nyní na Porcelánovém světě. V naší široké nabídce najdete dekorované i nedekorované skleničky, vázy, karafy, džbány a jiné výrobky z českého křišťálového skla....

INFORMACE

AUTOR
Sylva Petrová
DIMENZE
5,43 MB
NÁZEV SOUBORU
České sklo.pdf

POPIS

Publikace je 2. revidovaným, doplněným a rozšířeným vydáním z roku 2001, jehož podstatná část byla zničena při povodních a mezi odbornou i laickou veřejnost se dostala pouze sporadicky. Prioritně se publikace věnuje vývoji výtvarných forem části české sklářské produkce, která bývá nazývána autorským sklem (skleněnou plastikou a tvorbou objektů) nebo také individuálním designem. Analyzuje specifickou sklářskou disciplínu, která svým časným zrodem, šíří a uměleckými výsledky předběhla vývoj ve světě o řadu let, a je proto stále vysoce aktuální. Kniha dokumentuje a analyzuje zrod fenoménu českého autorského skla po roce 1945 v kontextu dobových souvislostí, ale také sumarizuje důležité milníky českého skla před 2. světovou válkou, které pozdější vývojovou etapu předznamenaly. Jde o jedinou odbornou publikaci svého druhu, pojatou do značné míry encyklopedicky, vybavenou proto i rozsáhlým dokumentačním materiálem. Kromě vlastních textů obsahuje 360 barevných fotografií nejvýznamnějších dobových děl více než stosedmdesáti českých sklářů, jejich životopisy, portréty a bibliografické údaje.

Chcete si přečíst knihu?České sklo ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Sylva Petrová. Číst České sklo Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY