Kouzelný strom: Mýty, legendy, pohádky a humorky Latinské Ameriky a karibské oblasti

Kouzelný strom: Mýty, legendy, pohádky a humorky Latinské Ameriky a karibské oblasti - Oldřich Kašpar, | I15cajalco.com

...sti, jež se zformovaly vlastně až v průběhu 19 ... Mýty Lakotů — Nakladatelství Argo ... . a 20. století. Mýty, legendy, pohádky a humorky latinské Ameriky a karibské oblasti, Argo 2001, výborný stav, 420 stran Kouzelný strom - Mýty, legendy, pohádky a humorky Latinské Ameriky a karibské oblasti Oldřich Kašpar, Eva Mánková Dobří duchové a démoni - Západoafrické mýty a bajky ↑KAŠPAR, Oldřich; MÁNKOVÁ, Eva. Kouzelný strom. Mýty, legendy, pohádky a humorky Latinské Amer ... Kouzelny strom s vilami | Sleviste.cz ... . Mýty, legendy, pohádky a humorky Latinské Ameriky a karibské oblasti. [s.l.] : [s.n.]. Cit. dle Korpus.cz. Kouzelný strom - Mýty, legendy, pohádky a humorky Latinské Ameriky a karibské oblasti - Oldřich Kašpar, Eva Mánková . Tato vůbec první antologie jihoamerického (nikoliv indiánského) folklóru v češtině představuje vypravěčské umění národů Latinské Ameriky a karibské oblasti, jež se zformovaly vlastně až v průběhu 19. Kouzelný strom - Mýty, legendy, pohádky a humorky Latinské Ameriky a karibské oblasti . Tato vůbec první antologie jihoamerického (nikoliv indiánského) folklóru v češtině představuje vypravěčské umění národů Latinské Ameriky a karibské oblasti, jež se zformovaly vlastně až v průběhu 19. a 20. století. Kouzelný strom - Mýty, legendy, pohádky a humorky Latinské Ameriky a karibské oblasti (2001, O. Kašpar) Krvavé rituály Střední a Jižní Ameriky (2011, M. Křížová) Kouzelný strom - Mýty, legendy, pohádky a humorky Latinské Ameriky a karibské oblasti Oldřich Kašpar, Eva Mánková Dobří duchové a démoni - Západoafrické mýty a bajky Mýty, legendy, pohádky a humorky Latinské Ameriky a karibské oblasti Autor: Oldřich Kašpar ; Eva Mánková Báje, pověsti, mýty a legendy jsou zařazeny do čtyř základních žánrových bloků: místní legendy afrokaribské, kreolské a indiánské, kouzelné pohádky, pohádky a bajky o zvířatech ... Dějiny umění Latinské Ameriky . Dějiny umění Latinské Ameriky vznikly v dílně Střediska iberoamerických studií Univerzity Karlovy na základě přednášek autorek knihy Moniky Brenišínové a Markéty Křížové. Jejich text je doplněn o kapitolu věnující se Umění Latinos v USA od Kateřiny Březinové. Kouzelný strom. Mýty, legendy, pohádky a humorky Latinské Ameriky a karibské oblasti . Vybrali a přeložili] Oldřich Kašpar a Eva Mánková. Ilustrovala Anna Lískovcová. Praha, Argo 2001, 420 str. 2002 . Mýty Lakotů aneb Když ještě po zemi chodil Iktómi . Sestavil, z lakotštiny přeložil, komentářem a slovníkem opatřil ... Kouzelný strom - Mýty, legendy, pohádky a humorky Latinské Ameriky a karibské oblasti O. Kašpar, 2001 K...

INFORMACE

AUTOR
Oldřich Kašpar,
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Kouzelný strom: Mýty, legendy, pohádky a humorky Latinské Ameriky a karibské oblasti.pdf

POPIS

Tato vůbec první antologie jihoamerického (nikoliv indiánského) folklóru v češtině představuje vypravěčské umění národů Latinské Ameriky a karibské oblasti, jež se zformovaly vlastně až v průběhu 19. a 20. století. Setkáváme se v ní s legendami, mýty, pohádkami a lidovými historkami pocházejícími z různých oblastí: od severního Mexika, přes Kubu a Santo Domingo až po Argentinu a Chile na jihu. Většina shromážděných textů ukazuje na splývání minimálně tří různorodých tradic – evropské a americké především, v karibské oblasti a v Brazílii pak také africké. Zejména „kouzelné pohádky“ přinášejí celou řadu důvěrně známých evropských motivů, mnohdy však změněných k nepoznání, zatímco v pohádkách o zvířatech se projevují zejména vlivy indiánské a černošské tradice. Texty vyprávěné živým a svěžím jazykem jsou doplněny doslovem a podrobnými poznámkami a vysvětlivkami.

Chcete si přečíst knihu?Kouzelný strom: Mýty, legendy, pohádky a humorky Latinské Ameriky a karibské oblasti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Oldřich Kašpar,. Číst Kouzelný strom: Mýty, legendy, pohádky a humorky Latinské Ameriky a karibské oblasti Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY