Mistrovské povídky

Mistrovské povídky - August Strindberg | I15cajalco.com

...k poutavými detaily. E-kniha: Mistrovské povídky - August Strindberg ... Mistrovské dílo náhody - Michael Kimmelman | Knihy Dobrovský ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Povídky - V mnoha dílech science fiction napsaných v minulosti existovalo jednadvacáté století pouze v autorových představách. A teď v něm žijeme, a tak je čas ... Mistrovské kusy - povídky ... Povídky malostranské (1984) [TV seriál] - FDb.cz ... . A teď v něm žijeme, a tak je čas ... Mistrovské kusy - povídky | Databáze knih Dvě drobné mistrovské povídky rakouského spisovatele, v nichž autor už počátkem 20. století předjímá literaturu absurdity, čte v režii Petra Mančala Jiří Hromada. V kinech živě 15. listopadu 2016 Bohatá produkce Hoffmannovy povídky v podání Královské opery, Offenbachovo mistrovské dílo, je oblíbencem publika. Tuto produkci vytvořil oscarový ... Čapkovy povídky se díky mistrovské práci s českým jazykem a poutavému stylu vyprávění nejen dobře čtou, ale i poslouchají. Obsah: Vědecké metody komisaře Mejzlíka 1. Případ dr. Mejzlíka 2. Ukradený spis 139/VII, odd. C 3. Básník 4. Experiment profesora Rousse 5. Kupón 6. Smrt barona Gandary 7. Pád rodu Votických Obsah filmu Povídky malostranské Série tří dvojic středometrážních povídek podle próz ze stejnojmenné knihy Jana Nerudy z malebné enklávy pražské Malé Strany. Volný spád vyprávění podtrhuje jemnou kresbu prostředí i postav, balancujících na hraně mezi komikou a tragikou, ironií a vážností, groteskností a sentimentem. Těžištěm Stefanykova díla jsou mistrovské povídky a novely, které jakoby nezúčastněně popisují hrůzný život na haličském venkově se všemi osobními a rodinnými tragédiemi, bídou, alkoholismem, pogromy a emigrací za oceán. Syňa knyžečka 1899 (Modrý průkaz) Kaminnyj chrest (Камінний хрест) 1900 (Kamenný ... Vtipné, milé povídky, skrývající kapku surrealismu, což jim dodává na neobvyklosti a vytváří zajímavý styl humoru. Vyprávění pana Mrkvičky a paní Jiráskové bylo také mistrovské. Kate 14. 1. 2017. 5 Kdo má rád britský humor, je tady správně a rozhodně nebude zklamán. Povídky v podání...

INFORMACE

AUTOR
August Strindberg
DIMENZE
4,79 MB
NÁZEV SOUBORU
Mistrovské povídky.pdf

POPIS

Strindberg si byl dozajista vědom toho, že tu volně fabuluje, třebaže se opírá o pozoruhodné znalosti historie nabité pikantními, drastickými či jinak poutavými detaily. Sotva existuje v naší literatuře něco, co by se podobnou lehkostí, vzletem fantazie a bohatstvím nápadů vyrovnalo těmto věčně aktuálním povídkám, a neznám ani dílo v literatuře zahraniční, které by bylo s tímto mistrovským dílem srovnatelné — říká o Strindbergových povídkách současný švédský spisovatel Sven Stolpe. August Strindberg (1849–1912) vstoupil do literatury v poslední čtvrtině 19. století, a to způsobem, který vyvolal nemalý rozruch, neboť švédský kulturní život na takového nepoddajného a nepřizpůsobivého jedince nebyl připraven. Proto také byl zpočátku více uznáván za hranicemi své země než doma. Silně ovlivnil následující generaci modernistických autorů. V povídkách, které přinášíme, Strindberg ukazuje své spisovatelské umění, pro které se stal světově uznávaným, vysoce ceněným a čteným autorem.

Chcete si přečíst knihu?Mistrovské povídky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor August Strindberg. Číst Mistrovské povídky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY