Literatura a feminismus

Literatura a feminismus - Pam Morrisová | I15cajalco.com

...ní teorie se zakládá na širokém a heterogenním spektru bádání, jejichž společným ohniskem je kritika androcentristického pohledu na literaturu ... feminismus.cz ... . Není založena na jednotné a uzavřené koncepci, opírá se o řadu metod jejichž pomocí zkoumá, jak jsou v literatuře znázorňovány ženy, jak vypadá ženská literární produkce a recepce. Adichie, Chimamanda Ngozi: Feminismus je pro každého Autor článku: Martina Šímová - 31. 12. 2018 recenze. 70%. Eseje Chimamandy Ngozi Adichieové si kladou za cíl najít definici feminismu hodnou 21. století, která by z něj nedělala str ... is.muni.cz ... . 12. 2018 recenze. 70%. Eseje Chimamandy Ngozi Adichieové si kladou za cíl najít definici feminismu hodnou 21. století, která by z něj nedělala strašáka. Spočívá v tom, že by si měl k této problematice každý najít vlastní cestu. Feminismus označuje spektrum ideologií, politických a sociálních hnutí, která si kladou za cíl definovat, zkoumat a dosáhnout politické, ekonomické a sociální rovnosti žen a mužů. Tato nerovnost dle feministické teorie vzniká v důsledku patriarchálního uspořádání společnosti založeného na genderových stereotypech, které muže na rozdíl od žen profilují jako ... Literatura feminismus. MORRISOVÁ, P. Literatura a feminismus. Brno: Host, 2000. 232 s. ISBN 80-86055-90-6. - feminismus - politický pohled vycházející z toho, že rozdílnost pohlaví je podstatou strukturáln...

INFORMACE

AUTOR
Pam Morrisová
DIMENZE
6,40 MB
NÁZEV SOUBORU
Literatura a feminismus.pdf

POPIS

Anglická literární teoretička Pam Morrisová sleduje v zásadě dvě linie: první je literatura jako taková, kde se zabývá především rozborem ženských hrdinek v dílech psaných spisovateli-muži a jejich srovnáním s hrdinkami literatury psané ženami. Současně charakterizuje některé obecné rysy ženské literatury a fenomén ženské literatury ve vztahu k tradici a současnému kulturnímu kontextu. Druhou linii tvoří mapování teoretických proudů ve světovém myšlení zabývajícím se problémem feminismu. Z hlediska našeho prostředí jde o práci jednoznačně průkopnickou a o jednu ze základních příruček nejen pro studium daného tématu, ale i pro zájemce o filozofii nebo humanitní obory vůbec.

Chcete si přečíst knihu?Literatura a feminismus ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pam Morrisová. Číst Literatura a feminismus Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY