Česká dekadence: Kontext - text - interpretace

Česká dekadence: Kontext - text - interpretace - Hana Bednaříková | I15cajalco.com

...nterpretace se proto dlouhodobě ... Česká dekadence kniha od: Hana ... PDF ČESKÁ DEKADENCE - Masaryk University ... ... Závěr n azvaný Interpretace shrnuje výsledky obou analýz. Publikace je doplněna poznámkami, přehledem použité literatury a jmenným rejstříkem. ...celý text. https: ... Stylistická interpretace uměleckého textu Barokní styl . Abstract This work addresses the interpretation of literary text, concentrating on ... DOBA A LITERÁRNÍ KONTEXT..... 4 3. JAZYK A STYL DURYCHOVY TVORBY ... PDF Spor o diletantismus a jeho podoba v literatufie ãeské ... ... ... DOBA A LITERÁRNÍ KONTEXT..... 4 3. JAZYK A STYL DURYCHOVY TVORBY..... 13 4. ANALÝZA UMĚLECKÉHO TEXTU ... Manifest Česká moderna a jeho vliv na rozvoj poezie u nás, anarchističtí buřiči literatura na konci 19. století odklon od realismu do literatury vstupuje nová generace ovlivněna moderními světovými proudy literatura se dělí na - česká moderna - česká dekadence - buřiči 1. česká moderna 1. Česká moderna. 2. anarchističtí buřiči. 3. Česká dekadence. 4. Katolická moderna - literatura hlavně individuální (odprostit se od vlivů) a vnitřní pravda jedince (myšlenkové uvolnění) - ostře se vymezilo vůči starší generaci např. Vrchlický - lumírovci , návaznost na Havlíčka a Nerudu 1) interpretace dané básně v dobovém kontextu literárním a obecně kulturním (společenské i existenciální příčiny vzniku dekadence, rozporuplný dopad moderní vědy na život člověka a společnosti, rozpor mezi scientismem a antiscientismem, vznik nových filosofických směrů (filosofie existence, voluntarismus, intuitismus ......

INFORMACE

AUTOR
Hana Bednaříková
DIMENZE
4,12 MB
NÁZEV SOUBORU
Česká dekadence: Kontext - text - interpretace.pdf

POPIS

Období označované jako přelom století, secese nebo fin de siecle provokují svou vnitřní mnohotvárností stále nové a nové výklady. Kniha o české dekadenci hledá v takto nastavené pluralitě jednotlivých konceptů možný interpretační klíč. A právě v konfrontaci a v možných přesazích různých kontextů je jejím cílem vymezit základní specifika a oprávněnost tohoto proudu jako autonomního výpovědního modelu v rámci české literatury.

Chcete si přečíst knihu?Česká dekadence: Kontext - text - interpretace ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hana Bednaříková. Číst Česká dekadence: Kontext - text - interpretace Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY