České církevní dějiny ve druhé polovině 20. století

České církevní dějiny ve druhé polovině 20. století - Libor Jan | I15cajalco.com

... desetiletí republiky je promítán v kinech zahraničních týdeník ... Církve 19. a 20. století ve slovenské a české ... ... . Počet kin se rozšiřuje na desítky, V druhé polovině 30. let se jejich počet blíží ke 2 000. V prvním desetiletí republiky (20. léta) vzniká zahraniční týdeník. České knížectví se v roce 895 odtrhlo od Velké Moravy. Ve druhé polovině 1. tisíciletí České knížectví obsadilo a ovládalo území západního Slovenska po dobu třiceti let. Maďaři během 10. století získali celé Slovensko, jež se stalo ... Dějiny Ruska - Wikipedie ... . Maďaři během 10. století získali celé Slovensko, jež se stalo součástí Uherského království (až do roku 1918). Dějiny Ruska počínají v raném středověku příchodem východních Slovanů, z nichž se později stali samostatné národy Rusů, Ukrajinců a Bělorusů.První zprávy o Rusi a Rusech pocházejí z 6. století.. V roce 862 založil bájný varjažský bojovník Rurik obchodní sídliště Novgorod, který se stal historicky prvním hlavním městem. Údaje o Rurikovi pocházejí z ... Církevní dějiny tvoří nedílnou součást národní historiografie a sdílejí všechny její osudy. Zejména ve druhé polovině 20. století bylo dějepisectví v Československu těžce postiženo politickým totalitním režimem nastoleným v roce 1948. České církevní dějiny ve druhé polovině 20. Get this from a library! České církevní dějiny ve druhé polovině 20. století : sborník příspěvků ze sekce církevních dějin na VIII sjezdu českých historiků v Hradci Králové ve dnech 10.-12. září 1999. TIP: Československé a české dějiny 20. České církevní dějiny ve druhé polovině 20. století. Kdo napsal knihu České církevní dějiny ve druhé polovině 20. století? Autorem je Libor Jan. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Vyberte si knihu z kategorie české a slovenské dějin...

INFORMACE

AUTOR
Libor Jan
DIMENZE
9,36 MB
NÁZEV SOUBORU
České církevní dějiny ve druhé polovině 20. století.pdf

POPIS

Sborník příspěvků sekce církevních dějin na 8. sjezdu českých historiků v Hradci Králové. Autoři rekapitulují vývoj disciplíny v posledních desetiletích, hodnotí dosavadní literaturu a vytyčují badatelské úkoly v nejbližší budoucnosti. Přispěvatelé: Zdeňka Hledíková, Libor Jan, František Holeček, Václav Bartůšek, Jaroslav Šebek, Vácslav Babička, Jiří Hanuš, Rudolf Vévoda, Ondřej Bastl, Miloš Kouřil, Jan Stříbrný.

Chcete si přečíst knihu?České církevní dějiny ve druhé polovině 20. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Libor Jan. Číst České církevní dějiny ve druhé polovině 20. století Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY