Encyklopedie českých klášterů

Encyklopedie českých klášterů - Dušan Foltýn, | I15cajalco.com

...ncyklopedie českých klášterů? Autorem je Pavel Vlček, Petr Sommer, Dušan Foltýn ... Encyklopedie českých klášterů - Pavel Vlček | Kniha na Alza.cz ... . Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Objednávejte knihu Encyklopedie českých klášterů v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Karner (z lat. carnarium - márnice) je patrová centrální hřbitovní sakrální stavba s kostnicí (lat. ossarium) v přízemí (často zahloubeném v terénu).V prostředí střední Evropy ... Encyklopedie českých klášterů: Pavel Vlček, Petr Sommer a ... ... . ossarium) v přízemí (často zahloubeném v terénu).V prostředí střední Evropy byly karnery budovány hlavně na jižní Moravě v románské a gotické architektuře. LIBRI Encyklopedie českých klášterů Literatura - umění Kniha představuje vůbec první pokus o souhrnný přehled české monastické architektury od středověkých počátků po josefinské reformy a výběrově zahrnuje i 19. a 20. století. Encyklopedie moravských a slezských klášterů Autor Dušan Foltýn. Dlouho očekávaný pandán k Encyklopedii českých klášterů sestavil početný kolektiv předních odborníků, kteří s výjimkou jediného autora a koordinátora působí na Moravě a problematikou se dlouhodobě zabývají. Encyklopedie českých klášterů od 290 Kč 2 poptávky Osídlení z doby bronzové v povodí říčky Smutné v jižních Čechách 1 poptávka Mohylová pohřebiště na okrese Písek. Encyklopedie českých klášterů. Pavel Vlček. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtenářů Kniha ( pevná vazba ) Skladem 3 ks; Doručení ZDARMA od 300 Kč, ve středu 18.3. u Vás doma (Typy doručení ... Objednávejte knihu Encyklopedie moravských a slezských klášterů v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Došlo k likvidaci nebo zchátrání většiny klášterů a prudkému poklesu počtu řeholníků a řeholnic. Až po roce 1989 se začalo s obnovou některých klášterů a řeholního života v nich. Encyklopedie českých klášterů. Vydalo nakladatelství Libri v ediční řadě Naše dědictví. Kniha má 780 stran, 420 vyobrazení ......

INFORMACE

AUTOR
Dušan Foltýn,
DIMENZE
10,74 MB
NÁZEV SOUBORU
Encyklopedie českých klášterů.pdf

POPIS

Kniha představuje vůbec první pokus o souhrnný přehled české monastické architektury od středověkých počátků po josefinské reformy a výběrově zahrnuje i 19. a 20. století. Početný autorský kolektiv různorodého zaměření (archeologové, historici, historici umění, památkáři atd.) přinesl v řadě případů zcela nové poznatky vyplývající z dosud nepublikovaných stavebně historických průzkumů či archeologických výzkumů. I různé profese tří hlavních autorů (historik umění, archeolog a historik) umožnily širší postižení souvislostí, třebaže se kniha zaměřuje předně na architektonický vývoj. Kniha, která se dočkala už dvou dotisků, zároveň zvítězila v anketě historiků o knihu roku. Stejný autorský kolektiv pak připravuje na rok 2003 rozšířenou Ilustrovanou encyklopedii českých klášterů ve velkém formátu. Úvodní kapitoly seznamují čtenáře s různými druhy řeholního života a jeho dějinami v Čechách. Další jsou zaměřeny především na architektonický vývoj, který se způsobem řeholního života úzce souvisel. Proto jsou podoby a vývoj řeholních domů ilustrovány na pozadí jednotlivých řádů či kongregací, jejichž přehled obsahuje další kapitola. Základ encyklopedie však tvoří hesla všech lokalit vznikajících od uvedení prvních řeholních komunit do Čech až po josefínské reformy, doplněné ještě výběrově o část mladších domů z 19. a 20. století. Obsahuje na 340 hesel, které se týkají i dávno zaniklých komunit či jen pokusů o vytvoření takových společenstev. Každé heslo doplňuje soupis základní literatury týkající se příslušné lokality. Nezbytné odborné výrazy vysvětluje samostatný slovníček. Knížka obsahuje v závěru i podrobný seznam literatury, mapku s vyznačením příslušných lokalit a také rejstřík osobností, které se podílely na monastické architektuře. Text doplňuje na 400 ilustrací, zčásti dobové kresby, zčásti půdorysy nových archeologických výzkumů, přičemž platí, že i řada vyobrazení je zde publikována poprvé. První vydání této publikace se umístilo na 1.-2. místě ankety historiků časopisu Dějiny a současnost o nejlepší historickou knihu roku 1997.

Chcete si přečíst knihu?Encyklopedie českých klášterů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dušan Foltýn,. Číst Encyklopedie českých klášterů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY