Narodila jsem se pod šťastnou hvězdou

Narodila jsem se pod šťastnou hvězdou - Elena Lacková | I15cajalco.com

...9 cm Rok vydání: E-kniha: Narodila jsem se pod šťastnou hvězdou - Elena Lacková Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS či aktualizovanou Zásilkovnou ... Narodila jsem se pod šťastnou hvězdou Nakladatelství ... ... . Všechny informace o produktu Kniha Narodila jsem se pod šťastnou hvězdou - Elena Lacková, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Narodila jsem se pod šťastnou hvězdou - Elena Lacková. Narodila se pod šťastnou hvězdou Elena Lacková: Narodila jsem se pod šťastnou hvězdou.Přel: Milena Hübschmannová, Triáda, Praha, 2010, 280 s. Elena Lacková, první československá romská spisovatelka a zároveň prvn ... Narodila jsem se pod šťastnou hvězdou - Elena Lacková ... ... . Narodila se pod šťastnou hvězdou Elena Lacková: Narodila jsem se pod šťastnou hvězdou.Přel: Milena Hübschmannová, Triáda, Praha, 2010, 280 s. Elena Lacková, první československá romská spisovatelka a zároveň první Romka, jež zde vystudovala vysokou školu, je autorkou nevšedního autobiografického vyprávění Narodila jsem se pod šťastnou hvězdou, které se u nás pro ... Narodila jsem se pod šťastnou hvězdou. Všeobecné informace: Autor: Lacková Elena, Hübschmannová Milena: Anotace: Autobiografická výpověď romské sociální a osvětové pracovnice je obrazem života romské populace na Slovensku od první republiky až do 80...

INFORMACE

AUTOR
Elena Lacková
DIMENZE
12,77 MB
NÁZEV SOUBORU
Narodila jsem se pod šťastnou hvězdou.pdf

POPIS

"Její jméno působilo jako hvězda naděje, která vyvede romský lid z bludného kruhu nepochopení mezi Romy a gádži. Elena Lacková (* 22. března 1921 ve Veľkém Šariši - 1. 1. 2003 v Košicích) napsala první romskou hru, nacvičila ji se svými příbuznými v chatrči cikánské osady; psalo se o ní s obdivem v novinách, pozdvihla romipen z bláta ignorantského opovržení... Znovu jsem začala za Ilonou jezdit v roce 1976... A Ilona vyprávěla. Vyprávěla věci, o kterých nemluvila, když byl její muž naživu. Nic špatného - pouze uvolněné zvažování a hodnocení vlastního života. Bylo to fantastické a já začala natáčet. Natáčely jsme celé dlouhé večery, týden, deset dní, po celou dobu, co jsem u ní bydlela... Ilonina životopisná a zároveň etnologicky nesmírně zajímavá vyprávění jsem jezdila natáčet několikrát za rok po dobu osmi let. Průběžně jsem je přepisovala z magnetofonu a narůstaly mi stránky a posléze i fascikly romských textů. Při přepisování jsem znovuprožívala trans jako při Ilonině vyprávění. Zároveň jsem čím dále tím více pociťovala, že se nesmírně proviním na Iloně, na Romech i na Neromech, pokud její výpověď nesdělím dál." (Z předmluvy Mileny Hübschmannové.) Životopisná mozaika z prostředí romské menšiny. Vyprávění s fantaskními prvky, ale také výpověď ženy, která prožila dvě totality a zápasí o svou tradiční víru.

Chcete si přečíst knihu?Narodila jsem se pod šťastnou hvězdou ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Elena Lacková. Číst Narodila jsem se pod šťastnou hvězdou Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY