Zápisky z podzemí

Zápisky z podzemí - Roger Scruton | I15cajalco.com

... Slovem? Zápisky z podzemí Autor: Scruton, Roger Nakladatel: Centrum pro studium demokracie a kultury Moravské zemské muzeum EAN: 9788073253721 ISBN: 978-80-7325-372-1 Originál: Notes from Underground Překlad: Uhdeová, Zuzana Popis: 1× kniha, brožovaná, 248 stran, česky Rozměry: 12,5 × 20 cm Rok vydání: 2015 (1 ... Fjodor Michajlovič Dostojevskij - Wikipedie ... . vydání) Zápisky z podzemí pozdějších textů Zvláštní význam Zápisků vyplývá z místa textu v chronologii Dostojevského tvorby. Datem vzniku (1864) stojí povídka na počátku románové řady považované za vrchol autorovy tvorby: Zločin a trest (1866), Idiot (1868), Běsi (1870-1871), Výrostek (1874-1875), Bratři Karamazovi (1878 ... Při čtení tak komplexního díla jako jsou Zápisky z podzemí člověka musí napadat složitější, hů ... Fjodor Michajlovič Dostojevskij - Wikipedie ... . Datem vzniku (1864) stojí povídka na počátku románové řady považované za vrchol autorovy tvorby: Zločin a trest (1866), Idiot (1868), Běsi (1870-1871), Výrostek (1874-1875), Bratři Karamazovi (1878 ... Při čtení tak komplexního díla jako jsou Zápisky z podzemí člověka musí napadat složitější, hůře zachytitelné myšlenky než jsou tyto, ale ty sem nemá cenu vypisovat. To by asi ani nebylo možné. Jak už jsem řekl, to co jsem tu napsal jen opakuje a potvrzuje to, co o Zápiscích z podzemí všeobecně tvrdí literární ... Dílo z roku 1864 stojí na počátku románové řady považované za vrchol autorovy tvorby. Zápisky z podzemí - Fjodor Michajlovič Dostojevskij | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví Úvod Zápisky z podzemí . 11,75 € Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo ... Dramatizace...

INFORMACE

AUTOR
Roger Scruton
DIMENZE
11,25 MB
NÁZEV SOUBORU
Zápisky z podzemí.pdf

POPIS

Román Rogera Scrutona je unikátním svědectvím o tom, jak československý disent vnímal konzervativní britský intelektuál, jenž se s ním měl možnost seznámit prostřednictvím svých aktivit, které zde v době komunismu s okruhem svých přátel rozvíjel. Je hlubokou sondou do duševního stavu Čechů během posledních let totalitní noční můry. Setkáváme se s jedinečnou kulturou disidentů, s utrpením a frustrací mladých lidí, pro něž byly uzavřeny všechny cesty ke vzdělání i k budoucnosti. Prostřednictvím milostného příběhu dvou mladých lidí autor čtenáře nejen vtahuje do tísnivé atmosféry oněch let a představuje mu vnitřní život těch, kteří se nehodlají smířit se stávajícími poměry, ale především pokládá obecnější otázky etiky, morálky, mezilidských vztahů, možnosti žít v pravdě, a dokonce možnosti existence pravdy (nejen) v totalitně ovládané společnosti.Jan Reichl vyučuje na katedře mezinárodních vztahů Wheaton College ve Washingtonu. Toto místo získal před patnácti lety, v době, kdy všechny americké vysoké školy chtěly na své půdě skutečného svědka života v komunismu. On však pro své studenty a život v zemi svobody, hojnosti a prosperity žádné nadšení necítí. Neustále se v myšlenkách vrací zpět, do poloviny roku 1980, kdy byl kvůli ideologickým „zločinům“ svého otce zbaven možnosti vzdělání i jakýchkoliv nadějných vyhlídek. Přesto jeho život v těch temných dobách alespoň na krátký čas prozářila Bětka, tajemná dívka, která ho znovu vzkřísila, vyvedla z podzemí jeho vlastní fantazie ven na denní světlo a naučila ho doufat, svobodně se rozhodovat a milovat. Prostřednictvím Bětky se tehdy Honza setkává se skutečným podzemím – undergroundem. S bytovými semináři, disidenty, zakázanou literaturou, s tajným knězem Pavlem. Tato zkušenost mu nabízí nové obzory a začne přemýšlet o podivné době, v níž žije, a dějinách své země, které zanechaly hluboký pocit viny. To vše jej čím dál víc svazuje s Bětkou. Honzův příběh směřuje rychlým tempem až k jeho nečekanému konci.Vychází ve spolupráci s Moravským zemským muzeem.

Chcete si přečíst knihu?Zápisky z podzemí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Roger Scruton. Číst Zápisky z podzemí Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY