Bál šílených žen

Bál šílených žen - Victoria Mas | I15cajalco.com

...nická kniha, 200 stran, bez zabezpečení DRM, 0,4 MB ePUB, 1,1 MB Mobi, česky Rok vydání: 2020 Bál šílených žen Autor: Mas, Victoria Nakladatel: Odeon EAN: 9788020719508 ISBN: 978-80-207-1950-8 Originál: Le Bal des folles Překlad: Pflimpflová, Alexandra Popis: 1× kniha, vázaná, 200 stran, česky Každoroční masopustní bál, který se v Salpetriere konal, je pak příležitostí rozvinout poutavý děj, v němž se setkají dva odlišné světy - svět internovaných žen a svět pařížské smetánky ... Bál šílených žen - Mas Victoria - za 10,54 € | Vydavatel.sk ... ... Kniha Bál šílených žen. Přidat komentář ... Bál šílených žen. Victoria Mas. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtenářů Kniha Vydání této Knihy se připravuje Předpokládané datum vydání je 1.7.2020 Až Kniha vyjde, pošleme Vám upozornění Mám zájem Předpokládaná cena 268 ... B ... Bál šílených žen - Knihkupectví Luxor ... ... Kniha Bál šílených žen. Přidat komentář ... Bál šílených žen. Victoria Mas. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtenářů Kniha Vydání této Knihy se připravuje Předpokládané datum vydání je 1.7.2020 Až Kniha vyjde, pošleme Vám upozornění Mám zájem Předpokládaná cena 268 ... B...

INFORMACE

AUTOR
Victoria Mas
DIMENZE
5,94 MB
NÁZEV SOUBORU
Bál šílených žen.pdf

POPIS

Postavit románovou prvotinu na sporné existenci duchů je docela odvážné. Ale Victoria Mas neváhala, když se rozhodla vytvořit obraz pařížské společnosti konce 19. století, kde byl problém vyslovit i méně troufalou myšlenku, pokud její nositelkou byla žena. Čtenáře zavede tam, kam se podívá málokdo, do chvalně i nechvalně proslulého hospitálu Salpetriere, kam se „odkládaly“ nejen duševně choré, mravně zkažené, ale i „nepoddajné“ ženy, manželky, dcery… O to zajímavější pohled, že zde vystupují i reálné postavy, slavní neurologové Charcot a Babinski, jejichž metody včetně veřejných ukázek hypnózy a hysterických záchvatů, vzdor vší problematičnosti, přispěly k rozvoji medicíny. Každoroční masopustní bál, který se v Salpetriere konal, je pak příležitostí rozvinout poutavý děj, v němž se setkají dva odlišné světy – svět internovaných žen a svět pařížské smetánky – a změnit od základu osudy románových postav.

Chcete si přečíst knihu?Bál šílených žen ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Victoria Mas. Číst Bál šílených žen Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY