Kniha o Svatém Jakubu

Kniha o Svatém Jakubu - - | I15cajalco.com

...ipisuje francouzskému poutníkovi Aymericu Picaudovi ... Karel Schulz - Legendy - O Svatém Jakubu - YouTube ... . Autentika pražského biskupa Daniela z 16. listopadu 1165 nalezená v roce 1845 ve Svatém Jakubu v poprsní zdi empory, dnes uložená ve sbírkách Národního muzea v Praze. Léta po narození Páně 1165 já Daniel, nehodný sice, ale z Boží milosti třináctý biskup pražský, měsíce jedenáctého, dne měsíce devatenáctého, za ... Kniha o Svatém Jakubu Argo, 2020 . Pripravujeme, ... Kniha: Čin a slovo - Vladimír Binar | Knihy.ABZ.cz ... ... Kniha o Svatém Jakubu Argo, 2020 . Pripravujeme, k dispozícii bude 31.12.2020. Pripravujeme, k dispozícii bude 31.12.2020. Pridať do ... Kniha o Mayích Zuzana Koreck á • Argo, 2020 . Pripravujeme, k dispozícii bude 31.12.2020 ... Prorockou esej o svatém Františkovi napsal Chesterton roku 1923. Zdá se, že promlouvá k dnešnímu čtenáři a k mentalitě doby snad ještě aktuálněji než tenkrát. František z Assisi - Gilbert Keith Chesterton — Kniha.cz (kniha o Jakubu Demlovi) Další popis zobrazit. Důkladný průvodce pro riskantní výpravu do života a díla spisovatele Jakuba Demla. „Kniha je souborem mých prací věnovaných Jakubu Demlovi, které vznikaly v letech 1968-2008," píše o tomto svazku jeho autor Vladimír Binar. Profesor Zbigniew Religa. Muž, který v roce 1987 provedl první úspěšnou transplantaci srdce v Polsku. Religa je kniha o svatém, který hodně pije, kouří jako fabrika, kleje jako dlaždič, bývá nespravedlivý, od okolí vyžaduje až příliš mnoho. Kniha na 170 stranách popisu...

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
11,22 MB
NÁZEV SOUBORU
Kniha o Svatém Jakubu.pdf

POPIS

Autorství Knihy svatého Jakuba (Liber sancti Jacobi, respektive Iter pro peregrinis ad Compostellam, tj. Poutnická cesta do Compostely) se připisuje francouzskému poutníkovi Aymericu Picaudovi. Jedná se o latinskou příručku pro poutníky do jednoho z nejvýznamnějších poutních míst křesťanské Evropy – Santiaga de Compostela v západním Španělsku. Vznik spisu, který je součástí páté knihy tzv. Codexu Calixtinus (či Compostellus) – kompilace věnované apoštolu Jakubovi, se datuje se do první poloviny 12. století. Tento pravděpodobně první středověký itinerář obsahující informace o cestě do Santiaga de Compostela je rozdělen do jedenácti nestejně dlouhých kapitol. Uvádí se v nich, kudy vedou čtyři hlavní poutní cesty z Francie do Santiaga i jak dlouhé a náročné jsou jednotlivé etapy. Poutníkům se v něm dostane rady, kde najít nejdůležitější hospice, z jakých řek lze pít, které ryby jsou jedné atp. Vedle těchto praktických informací upozorňuje spis také na nejdůležitější poutní místa a kostely, jejichž návštěvu by neměl poutník vynechat. Rozsáhlá část textu je věnována přímo Santiagu de Compostela a podrobnému popisu katedrály svatého Jakuba.

Chcete si přečíst knihu?Kniha o Svatém Jakubu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Kniha o Svatém Jakubu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY