Egypt očima českých egyptologů

Egypt očima českých egyptologů - Miroslav Bárta (ed.) | I15cajalco.com

...im nalezli v Egyptě chrám Ramesse II. Byl to nečekaný objev, o to větší nadšení vzbudil ... Egypt - Aktuálně.cz ... . Jak říká ředitel Českého egyptologického ústavu Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Miroslav Bárta, objevy jsou kořením archeologie. Aj II. panoval dle novějších propočtů českých egyptologů přibližně v letech 1329-1325 př. n. l. nebo 1318-1314 př. n. l. či popř. 1318-1315 př. n. l. Vedle těchto údajů můžeme najít i další přibližná data vlády, vztahující s ... Století české egyptologie: malý národ dal světu velkou ... ... . n. l. Vedle těchto údajů můžeme najít i další přibližná data vlády, vztahující se např. k letům: 1352-1348, 1339-1335, 1337-1333, 1327-1323, 1325-1321 či ... Záhadný faraon Egyptské říše, který měl podle egyptologů vládnout v období 1359-1342 nebo 1353-1336 př. n. l. (18. dynastie) Jeho postava zobrazená na sochác... Dějiny i objevy starověkého Egypta ožijí v novém seriálu iDNES.cz a deníku MF DNES „100 let české egyptologie" 25. ledna 2019 11:13, aktualizováno 11:16 . U příležitosti stého výročí české egyptologie připravil zpravodajský portál iDNES.cz ve spolupráci s deníkem MF DNES mediální skupiny MAFRA dvanáctidílný seriál věnovaný práci, nejvýznamnějším ... Témata: Egypt, egyptologie, Ivana Faryová, literatura, Tajemství ukrytá v písku. Začátky českých egyptologů byly skromné a nesnadné to měli i jejich první nástupci, kteří narazili na překážky v době normalizace. Naštěstí se nenechali odradit a dnes má český egyptologický tým nejen obdiv fanoušků starodávného ... Magazín zahraničních zajímavostí. Island - země ohně a ledu. Starověký Abúsír - působiště českých egyptologů. Náhorní plošina Altiplano v Jižní Americe. Od října do prosince bude probíhat cyklus přednášek poodhalující různé aspekty práce českých egyptologů i mnohé problémy a specifika současného Egypta. Výstavy jsou součástí celé řady projektů souvisejících s českou egyptologií, které se konají od listopadu 2007 do konce roku 2008 v České republice a v Egyptě....

INFORMACE

AUTOR
Miroslav Bárta (ed.)
DIMENZE
9,33 MB
NÁZEV SOUBORU
Egypt očima českých egyptologů.pdf

POPIS

Reportážní snímky jsou jedním z pokladů archivu Českého egyptologického ústavu FF UK. Jejich prostřednictvím je možné nahlédnout nejen „pod pokličku“ práce egyptologů, ale také pozorovat každodennost jejich pobytu v Egyptě včetně měnícího se zázemí a podmínek v průběhu let. Proměna moderní krajiny a zejména společnosti je dalším fenoménem, který se v časové ose od roku 1960 do současnosti představuje čtenáři skrze fotografie. Svět zachycený fotografiemi a různými dokumenty oživuje a více přibližuje vyprávění a jednotlivé vzpomínky členů ústavu. Kniha představuje českou egyptologii v trochu jiném světle, jež neopomíjí vědeckou část, ale zároveň se zaměřuje na její lidskou stránku. Reportážní formou nastiňuje pozadí práce českých egyptologů v Egyptě od šedesátých let 20. století až po současnost.

Chcete si přečíst knihu?Egypt očima českých egyptologů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miroslav Bárta (ed.). Číst Egypt očima českých egyptologů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY