O umlčené kulturní epoše: Kus nakladatelské historie

O umlčené kulturní epoše: Kus nakladatelské historie - Jiří Lach (ed.), | I15cajalco.com

...čených pro studenty všech oborů, předně kulturní antropologie a filozofie, kteří navštěvují přednášky a semináře z kulturní, sociální antropologie a historie antropologického myšlení, podpořil FRVŠ rozvojovým projektem FRVŠ 1836/2008 (řešitelka: Andrea ... O umění a kultuře III. by Flexibooks - Issuu ... ... Tato publikace byla vydána za finanční podpory Ministerstava kultury ČR (č.20950/2004/OUK) © Literární akademie (Soukromá vysoká škola Josefa Škvoreckého ... Hymnologický průzkum 19. a 20. století náleží sice podle mého soudu již nové kulturní a literární i hudební epoše, ale přece bude třeba pro Thesaurus vyexcerpovat aspoň nejdůležitější kancionály tohoto ob­dobí, a to především se zřetelem k naší st ... Měli jsme zesilovat hlas umlčovaných a diskriminovaných ... ... ... Hymnologický průzkum 19. a 20. století náleží sice podle mého soudu již nové kulturní a literární i hudební epoše, ale přece bude třeba pro Thesaurus vyexcerpovat aspoň nejdůležitější kancionály tohoto ob­dobí, a to především se zřetelem k naší starší hymnografii, aby vynikla síla této staré písňové ... Aktuality. Eliška Martincová píše o knize Matouše Jalušky Uvedení k trubadúrskému zpěvníku R (13. 5. 2020) V aktuálním příspěvku bohemistického E*fora píše Eliška Martincová o monografii Matouše Jalušky Dvorná láska a vysoká hra s podtitulem Uvedení k trubadúrskému zpěvníku R, vydané v roce 2018 nakladatelstvím Filozofické fakulty UK. This banner text can have markup.. web; books; video; audio; software; images; Toggle navigation Ústav pro českou literaturu AV ČR Dějiny české literatury 1945-1989 Na paměť Vladimíra Macury, který s námi tuto práci začal II. 1948-1958 Zpracoval kolektiv auto V průběhu loňského roku vyšla básnířce a překladatelce Marii Iljašenko (*1983) sbírka s názvem Sv.Outdoor (Host 2019). Je to po sbírce Osip míří na jih (2015) autorčina druhá kniha poezie, a opět - jak je patrné již z názvu - tu má podstatné místo motiv prostoru.. Jak prozradila v pořadu Liberatura na Radiu Wave, při tvorbě této sbírky hrál významnou roli ... Jeho slova o rovnosti všech našla úrodnou půdu mezi chudinou starého Říma, mezi těmi trpícími, hladovějícími lidmi, mezi otroky římské buržoazie. Řím usiloval o nadvládu nad celým světem, a chudina, vychovaná Kristovými revolučními idejemi, stála římským césarům v cestě....

INFORMACE

AUTOR
Jiří Lach (ed.),
DIMENZE
10,65 MB
NÁZEV SOUBORU
O umlčené kulturní epoše: Kus nakladatelské historie.pdf

POPIS

Vzpomínky Františka Laichtera (1902–1985) představují zcela zásadní vhled do české nakladatelské kultury od konce 19. do sedmdesátých let 20. století. Autor, syn zakladatele proslulého nakladatelství Jana Laichtera (1858–1946) a jeho pokračovatel, dokumentuje pozici rodinného podniku, ale činí tak na široké paletě dalších témat. V dokumentačně bohatých dvousvazkových memoárech uvažuje o desítkách českých autorů, jejich dílech a poskytuje bohatý přehled o vývoji české knihy, nakladatelích i příznivcích. Časový záběr vzpomínek autora opakovaně vybízí k hodnocení proměny politických epoch od pozdního Rakousko-Uherska až po marasmus komunistické éry.

Chcete si přečíst knihu?O umlčené kulturní epoše: Kus nakladatelské historie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Lach (ed.),. Číst O umlčené kulturní epoše: Kus nakladatelské historie Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY