Předčítač

Předčítač - Bernhard Schlink | I15cajalco.com

...a, romantický, thriller a válečný. V hlavních rolích Ralph Fiennes, Jeanette Hain a David Kross ... The Reader - YouTube ... . Režie: Stephen DaldryPříběh filmu Předčítač začíná v poválečném Německu. Teenagerovi Michaelovi Bergovi se udělá špatně a domů mu pomůže... Předčítač. Příběh filmu Předčítač začíná v poválečném Německu. Teenagerovi Michaelovi Bergovi (David Kross a později Ralph Fiennes) se udělá špatně a domů mu pomůže neznámá třicátnice Hanna (Kate Winslet). Michael se uzdraví a Hannu najde, aby jí poděkoval. Rychle mezi nimi vznikne vášnivý, ale uta ... Předčítač DVD alternativy - Heureka.cz ... . Michael se uzdraví a Hannu najde, aby jí poděkoval. Rychle mezi nimi vznikne vášnivý, ale utajený vztah. Předčítač Bernharda Schlinka přinesl svému autorovi před několika lety velkou slávu. Román, který v němčině vyšel v roce 1995, byl mezitím přeložen do 24 jazyků a srovnáván se světovým úspěchem Grassova Plechového bubínku a Parfému Patricka Süskinda. Záhy se v kinech objeví jeho filmová verze. Předčítač. Bernhard Schlink. Bernhard Schlink si románem Předčítač (Vorleser, 1995) získal světovou proslulost. V rovině osudového milostného vztahu v něm zpracoval čtenářsky přitažlivým způsobem téma německé viny za zločiny druhé světové války.... Předčítač Nalezeno 10 uživatelských souborů ke stažení. Řadit podle Filtr neaktivní Hodnocení: Kvalita videa: Nahráno ......

INFORMACE

AUTOR
Bernhard Schlink
DIMENZE
3,83 MB
NÁZEV SOUBORU
Předčítač.pdf

POPIS

Na samém počátku Schlinkova románu stojí událost ryze osobní, ne-li přímo soukromá: totiž onemocnění žloutenkou. V jeho průběhu však dojde k přesahu, který se bezprostředně dotýká osudu a svědomí jednoho z největších evropských národů. Když se patnáctiletému chlapci Michaelu Bergovi udělá na ulici zle, pomůže mu jistá žena, Hanna Schmitzová. Hoch ji později vyhledá a z jejich setkání se vyvine milostný vztah – vztah nerovný a současně ojedinělý, neboť oba aktéry od sebe dělí více než dvacet let. Přestože Hanna pracuje jako průvodčí tramvaje a její vzdělání očividně není valné, po svém milenci vyžaduje, aby jí ve volných chvílích předčítal knihy. Později však Hanna za tajemných okolností zmizí a Michael se s ní opět setká jako student práv na konci šedesátých let – při procesu s nacistickými válečnými zločinci. Předčítač se po svém vydání dočkal rozporuplného přijetí; od nadšených ohlasů, srovnávajících jej například s Grassovým Plechovým bubínkem, až po odsudky vyčítající knize, že morálně nivelizuje vztah mezi oběťmi a vrahy. Ať už se však jeho čtenáři přiklánějí na jakoukoliv stranu, je takový rozptyl názorů jasným dokladem toho, že Předčítač je stále živé dílo, které zneklidňuje a pokládá otázky.

Chcete si přečíst knihu?Předčítač ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Bernhard Schlink. Číst Předčítač Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY