Mučedníkům

Mučedníkům - Tertullianus | I15cajalco.com

...řesťany, kteří ve vězení očekávají mučednickou smrt, a snaží se je povzbudit, aby vytrvali ve svém odhodlání a nebáli se pro Boha zemřít ... Starověké římské náboženství - Wikipedie ... . Pro tento jeho záměr se však zcela nehodila ani jedna z klasických literárních forem, které předepisovala antická tradice, tedy ... Ve spise Mučedníkům se Tertullianus obrací na křesťany, kteří ve vězení očekávají mučednickou smrt, a snaží se je povzbudit, aby vytrvali ve svém odhodlání a nebáli se pro Boha zemřít. Pro tento jeho záměr se však zcela nehodila ani jedna z klasických literárních forem, které předepisovala antická tradice, tedy ani „útěcha ... mučedník - Wikislovník ... . Pro tento jeho záměr se však zcela nehodila ani jedna z klasických literárních forem, které předepisovala antická tradice, tedy ani „útěcha" (consolatio), ani „povzbuzení ... Karlovo náměstí is a square in Czech Republic. Karlovo náměstí is situated in New Town. Karlovo náměstí from Mapcarta, the free map. Biography. Hlobil was born in Veselí nad Lužnicí, but lived most of his life in Prague.Between 1924 and 1930 he studied at the Prague Conservatory under Josef Suk and Jaroslav Křička, and taught music and composition at the Prague Academy of Performing Arts. He also taught at the Prague Conservatory (1941-58) before moving to the Academy. He married Czech painter Marie-Hlobilová ... The next video is starting stop. Loading... Watch Queue Ve spise Mučedníkům se Tertullianus obrac...

INFORMACE

AUTOR
Tertullianus
DIMENZE
12,29 MB
NÁZEV SOUBORU
Mučedníkům.pdf

POPIS

Ve spise Mučedníkům se Tertullianus obrací na křesťany, kteří ve vězení očekávají mučednickou smrt, a snaží se je povzbudit, aby vytrvali ve svém odhodlání a nebáli se pro Boha zemřít. Pro tento jeho záměr se však zcela nehodila ani jedna z klasických literárních forem, které předepisovala antická tradice, tedy ani „útěcha“ (consolatio), ani „povzbuzení“ (exhortatio). Tertullianus proto obě formy smísil, podle starobylé rétorické tradice sahající až k Aristotelovi a detailně propracované Quintilianem je doplnil o „pohanská“ exempla, charakteristický motiv filosofické diatriby, a vytvořil tak žánr nový, specifický a křesťanský, jejž někteří badatelé neváhají počítat mezi nejpůsobivější díla svého druhu z celého starověkého křesťanství. Úvod, překlad a poznámky Petr Kitzler.

Chcete si přečíst knihu?Mučedníkům ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tertullianus. Číst Mučedníkům Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY