Československá armáda v čase Sametové revoluce

Československá armáda v čase Sametové revoluce - Prokop Tomek | I15cajalco.com

...spekty těchto událostí zatím ... Objednávejte knihu Československá armáda v čase Sametové revoluce v internetovém knihkupectví Megaknihy ... Toulky minulostí - Československá armáda a rok 1989 ... .cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Kniha Československá armáda v čase semetové revoluce . Události v armádě před třiceti lety, v období konce totalitní vlády přes počátek budování demokratického státu do rozdělení Československa, představují mimořádně zajímavý výsek našich dějin. Tématem knihy je tedy rok 1989 v armádě, události v době ... Události v armádě před třiceti lety, v období konce totalitní vlády pře ... Československá armáda v čase Sametové revoluce ... . Tématem knihy je tedy rok 1989 v armádě, události v době ... Události v armádě před třiceti lety, v období konce totalitní vlády přes počátek budování demokratického státu do rozdělení Československa, představují mimořádně zajímavý výsek našich dějin. Tématem knihy je tedy rok 1989 v armádě, události v době Sametové revoluce a vývoj až do rozdělení státu v roce 1992. Adresa prodejny, Za poštou 10, Praha 10, telefony: +420603818814, +420605214677,+420274822917. Přihlášení k vašemu účtu. Zákazník; Nemůžete vyplnit toto pole Hledáte Československá armáda v čase Sametové revoluce. Proměny ozbrojených sil na přelomu osmdesátých a devadesátých let od Prokop Tomek? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Svá dosavadní bádání shrnul v nedávno vydané knize s názvem Československá armáda v čase Sametové revoluce, ve které vůbec poprvé uceleně sestavil kroky klíčových lidí tehdejší armády bezprostředně po 17. listopadu 1989, ale také během období pomalých změn v armádě v následujících letech. Československá armáda v čase Sametové revoluce ... Tématem knihy je tedy rok 1989 v armádě, události v době Sametové revoluce a vývoj až do rozdělení státu v roce 1992. Vojenské aspekty těchto událostí zatím nebyly takto souhrnně zpracovány. Recenzie čitateľov. Československá armáda a rok 1989. K letošnímu 30. výročí pádu komunistického režimu v Československu připravil historik Vojenského historického ústavu Praha Prokop Tomek publikaci „Československá armáda v čase Sametové revoluce" s podtitulem „Proměny ozbrojených sil na přelomu osmdesátých a devadesátých let". Československá armáda v čase Sametové revoluce Autor: Prokop Tomek Kapitoly přibližují historii a fungování našich ozbrojených sil od sklonku osmdesátých let 20. století až do vzniku Armády České republiky. ... Československá armáda v čase sametové revoluce. proměny ozbrojených sil na přelomu osmdesátých a devadesátých let - Prokop Tomek - kupte knihu pohodlně a za skvělou cenu se slevou hned teď na Knihkupec.com. Máme i další knihy všech žánrů a další zboží Události v armádě před třiceti lety, v období konce t...

INFORMACE

AUTOR
Prokop Tomek
DIMENZE
8,61 MB
NÁZEV SOUBORU
Československá armáda v čase Sametové revoluce.pdf

POPIS

Události v armádě před třiceti lety, v období konce totalitní vlády přes počátek budování demokratického státu do rozdělení Československa, představují mimořádně zajímavý výsek našich dějin. Tématem knihy je tedy rok 1989 v armádě, události v době Sametové revoluce a vývoj až do rozdělení státu v roce 1992. Vojenské aspekty těchto událostí zatím nebyly takto souhrnně zpracovány. Tématem totiž není jen samotný organizační vývoj ale i vnitřní stav armády v přelomovém roce 1989, měnící se postavení armády v probouzející se společnosti, vliv mezinárodních odzbrojovacích jednání na přípravu reforem, či první dílčí stažení Střední skupiny sovětských vojsk. V listopadu a prosinci 1989 stojí za pozornost nejen diskutované přípravy na vojenský zásah ale i reakce na společenský pohyb uvnitř vojenských útvarů a vojenská politika Občanského fóra. V roce 1990 se armáda měnila jen pomalu. Došlo ale na zkrácení vojenské služby, zavedení služby alternativní a na jiné významné politické i humanizační reformy. Nový byl zájem veřejnosti, médií i různých zájmových skupin o dění kolem armády. K celkovému obrazu patří i definitivní stažení sovětských vojsk ze země, rozpuštění Varšavské smlouvy či počátky zahraničních misí. Obsah uzavírá dění v přelomovém roce 1992, redislokace a přípravy na rozdělení státu i armády. Kniha by tak mohla být užitečná nejen pro zájemce o vojenskou historii ale i o politické dějiny Československa v zatím málo historicky zpracovaném období, od nějž uplynulo letos třicet let. Tři roky změn ČSLA (ČSA) měly několik rovin. V první řadě šlo o transformaci totalitní armády na demokratickou. Potom to bylo nalezení nové struktury a úlohy armády v měnící se společnosti ale i Evropě a světě. Na to ale nakonec nezbyl ve společném státě již čas. Poslední rovinou bylo hledání národnostní a teritoriální rovnováhy a konečně rozdělení ozbrojených sil v důsledku rozdělení Československa. Kniha je doplněna organizačními i personálními strukturami a životopisy klíčových osobností v jednotlivých obdobích. Události v armádě před třiceti lety, v období konce totalitní vlády přes počátek budování demokratického státu do rozdělení Československa, představují mimořádně zajímavý výsek našich dějin. Tématem knihy je tedy rok 1989 v armádě, události v době Sametové revoluce a vývoj až do rozdělení státu v roce 1992. Vojenské aspekty těchto událostí zatím nebyly takto souhrnně zpracovány.

Chcete si přečíst knihu?Československá armáda v čase Sametové revoluce ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Prokop Tomek. Číst Československá armáda v čase Sametové revoluce Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY