Elementární částice

Elementární částice - Michel Houellebecq | I15cajalco.com

... moderní civilizace začala používat zaměněnou představu o atomu, jako o nejmenší části chemického prvku již od XIX ... Elementární částice by Michel Houellebecq ... . století. V roce 1897, díky anglickému fyzikovi Josephu Johnu Thomsonovi (1856-1940), který stanovil, že katodové paprsky jsou tvořeny proudem drobných částic, byl objeven ... Elementární částice, která má pozitivnípoplatek, se nazývá proton. Tyto prvky mohou být vytvořeny v důsledku vzhledu nestabilních neutronů. Po asi 900 sekundách se neutron, který vyskočil z jádra, rozpadne na další elementární částice atomu: proton, elekt ... Elementární částice by Michel Houellebecq ... . Po asi 900 sekundách se neutron, který vyskočil z jádra, rozpadne na další elementární částice atomu: proton, elektron a antineutrino. Na rozdíl od neutronu je volný proton stabilní. elementární částice. Podle současných představ chápeme elementární částice jako částice, které nemůžeme považovat za soustavy složené z jiných, jednodušších, samostatně existujících částic. Např. neutron považujeme za elementární částici, i když se rozpadá na proton, elektron a antineutrino, protože ... elementární částice. Na této straně najdete výsledky pro hledaný dotaz elementární částice.Maximální počet výsledků je omezen na pouze několik nejlepších shod....

INFORMACE

AUTOR
Michel Houellebecq
DIMENZE
4,86 MB
NÁZEV SOUBORU
Elementární částice.pdf

POPIS

Francouzský bestseller z roku 1998, který přinesl autorovi celosvětový ohlas. Uprostřed tápající a nevýrazné literatury zapůsobil jako časovaná bomba. Houellebecq v něm rozvíjí témata, která rozpracoval již v prvotině Rozšíření bitevního pole (česky 2004). Na pozadí příběhu dvou nevlastních bratrů, přísně deterministického vědce na jedné straně a sexuálního štvance na straně druhé, neúprosně tepe degeneraci mravů v západní Evropě, kde pocity lásky, něhy a lidské pospolitosti do značné míry zmizely. Za střídání pronikavých analýz a klasických románových pasáží se pokouší o jakýsi všeobjímající historický průzkum vývoje mravů a důvodů současného individualismu, vedoucí k poněkud vědeckofantastickému vyústění, v němž oba hlavní protagonisté zastávají, každý svým způsobem, nezaměnitelnou roli.

Chcete si přečíst knihu?Elementární částice ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michel Houellebecq. Číst Elementární částice Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY