Vyprávění a rozhovor: Teorie sociální intersubjektivity

Vyprávění a rozhovor: Teorie sociální intersubjektivity - Martin Ďurďovič | I15cajalco.com

... Filip Lachmann a kladl mu otázky. Vyprávění a rozhovor: Teorie sociální intersubjektivity (978-80-7419-284-5) Kniha - autor Martin Ďurďovič, 326 stran, česky Kniha je příspěvkem k obecné sociální teorii ... Vyprávění a rozhovor Teorie sociální intersubjektivity ... ... . Argumentace je vedena dvojím zájmem. Sociologický ústav AV ČR, v. v. i., a Sociologické nakladatelství SLON vás srdečně zvou na vítání nově vydané knihy Martina Ďurďoviče Vyprávění a rozhovor. Teorie sociální intersubjektivity. V programu vystoupí Marek Skovajsa, Jiří Šubrt a autor knihy. Vyprávění a rozhovor Teorie sociální intersubjektivity Autor: Ďurďovič Martin . Kniha je příspěvkem k o ... Vyprávění a rozhovor ... . Teorie sociální intersubjektivity. V programu vystoupí Marek Skovajsa, Jiří Šubrt a autor knihy. Vyprávění a rozhovor Teorie sociální intersubjektivity Autor: Ďurďovič Martin . Kniha je příspěvkem k obecné sociální teorii. Argumentace je vedena dvojím zájmem. Na jednu stranu je to zájem o problematiku intersubjektivity v sociologii. Výzkum intersubjektivity rozumění, která je předpokladem koordinace jednání mezi ... Vyprávění a rozhovor Teorie sociální intersubjektivity Ďurďovič Martin. Kniha je příspěvkem k obecné sociální teorii. Argumentace je vedena dvojím zájmem. Na jednu stranu je to zájem o problematiku intersubjektivity v sociologii. Výzkum intersubjektivity rozumění, která je předpokladem koordinace jednání mezi jedinci ... Publikace Vyprávění a rozhovor. Teorie sociální intersubjektivity. View page in English; Sdílet. odborná kniha / monografie. ... Teorie sociální intersubjektivity. Ďurďovič, Martin. 2019. Vyprávění a rozhovor. Teorie sociální intersubjektivity. Praha: Sociologické nakladatelství SLON / Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. 324 ... Vyprávění...

INFORMACE

AUTOR
Martin Ďurďovič
DIMENZE
11,39 MB
NÁZEV SOUBORU
Vyprávění a rozhovor: Teorie sociální intersubjektivity.pdf

POPIS

Kniha je příspěvkem k obecné sociální teorii. Argumentace je vedena dvojím zájmem. Na jednu stranu je to zájem o problematiku intersubjektivity v sociologii. Výzkum intersubjektivity rozumění, která je předpokladem koordinace jednání mezi jedinci, nabízí alternativu vůči často diskutovanému dilematu mezi individualismem a holismem. Na druhou stranu je to zájem o hermeneutiku, jak je studována ve filozofii. Hermeneutika při výzkumech intersubjektivity umožňuje překonat orientaci na reprodukci sociálního řádu, která převažuje ve fenomenologickém zpracování Alfredem Schützem. Kniha využívá konceptuální úvahy filozofů Hanse-Georga Gadamera a Paula Ricoeura k dynamizaci intersubjektivity. Cílem je vypracovat teorii, která umí objasnit sociální změnu probíhající v soudobých rozvinutých společnostech.

Chcete si přečíst knihu?Vyprávění a rozhovor: Teorie sociální intersubjektivity ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Ďurďovič. Číst Vyprávění a rozhovor: Teorie sociální intersubjektivity Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY