O smyslu českých dějin

O smyslu českých dějin - Josef Pekař | I15cajalco.com

...m, kdo se chtějí v kostce seznámit s Pekařovým objektivním a čtivým výkladem českých dějin ... O smyslu českých dějin Josef Pekař | Knihkupectví Daniela ... . Další fáze bojů školy Gollovy (tentokrát především Josefa Pekaře) a Masarykovy (tentokrát Jana Herbena). Přednáška k semináři Polemika v českém tisku na FSV UK. Odkaz na ... Hledáte O smyslu českých dějin od Josef Pekař? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR O smyslu českých dějin Způsob vzniku samostatného československého s ... O smyslu českých dějin - Josef Pekař | KOSMAS.cz - vaše ... ... . 33 prodejen po celé ČR O smyslu českých dějin Způsob vzniku samostatného československého státu znovu oživil diskusi, která začala už v době obrozenecké: Jaký je smysl českých dějin? Po pravdě řečeno, tato otázka pronásledovala historiky už od diskuzí nad Dalimilovou či Kosmovou kronikou. Kladl si ji každý, ať historik,... Dům knihy.cz > Knihy > Historie > České dějiny > O smyslu českých dějin. Akce Skladacky-puzzle-akce Akce Dětské knihy se slevou Akce Superman za supercenu! O smyslu českých dějin. PEKAŘ Josef. Info: Leda, 2019 (5.) - brož., 368 str. EAN: 9788073356156 ISBN: Uvádí na pravou míru všechny zmatené zápasy o význam Bílé hory, Husa, Žižky, sv. Václava i Kristiána a vysvětluje periodizaci českých dějin především jako kulturní historii epoch - gotiky, renesance či baroka. Zdůrazňuje přitom nesourodost dobových kontextů, které není možné vřadit do jednotné národní ideologie. O smyslu českých dějin / Josef Pekař. Date : 1990 Editeur / Publisher : V Praze : Rozmluvy , 1990 Type : Livre / Book Langue / Language : tchèque / Czech ISBN : -946352-70-4 Tchécoslovaquie -- Histoire-- Philosophie. Classification Dewey : 943.7 Pekař, Josef (1870-1937) (Auteur / author) (Auteur / author) Autor: Josef Pekař, Kategorie: Historie, Cena: 65Kč. Při nákupu zboží v hodnotě 800 Kč a více je poštovné po ČR zdarma! Tento reprezentativní průřez dílem Josefa Pekaře (1870-1937), největšího českého moderního historika, má být zásadní pomůckou těm, kdo se chtějí v kostce seznámit s Pekařovým objektivním a čtivým výkladem českých dějin. Pekař přibližuje současnému čtenáři dávné dění velmi dramaticky a nešablonovitě, vždy však s ohledem na všechna zásadní fakta. O smyslu českých dějin. ... Nejde přitom zdaleka o to, že Pekařovy poznatky jsou věčně platné, nebo že se Pekař nikdy nemýlil. Jedná se však o něco jiného, mnohem závažnějšího: o inspirativnost Pekařových přístupů v situaci krize podobné té dnešní.", poznámka nakladatele. O smyslu českých dějin. Josef Pekař. Tento reprezentativní průřez dílem Josefa Pekaře (1870-1937), největšího českého moderního historika, má být zásadní pomůckou těm, kdo se chtějí v kostce seznámit s Pekařovým objektivním a čtivým výkladem českých dějin.......

INFORMACE

AUTOR
Josef Pekař
DIMENZE
10,65 MB
NÁZEV SOUBORU
O smyslu českých dějin.pdf

POPIS

Tento reprezentativní průřez dílem Josefa Pekaře (1870-1937), největšího českého moderního historika, má být zásadní pomůckou těm, kdo se chtějí v kostce seznámit s Pekařovým objektivním a čtivým výkladem českých dějin. Pekař přibližuje současnému čtenáři dávné dění velmi dramaticky a nešablonovitě, vždy však s ohledem na všechna zásadní fakta. Uvádí na pravou míru všechny zmatené zápasy o význam Bílé hory, Husa, Žižky, sv. Václava i Kristiána a vysvětluje periodizaci českých dějin především jako kulturní historii epoch - gotiky, renesance či baroka. Zdůrazňuje přitom nesourodost dobových kontextů, které není možné vřadit do jednotné národní ideologie. Přenášení těžko pochopitelných sporů a vášní ze vzdálených dob do současnosti národnímu životu škodí, přestože je paradoxně "smyslem dějin" národní existence, jež je o tolik starší než národní stát.

Chcete si přečíst knihu?O smyslu českých dějin ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Pekař. Číst O smyslu českých dějin Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY