Tutanchamon: Cesta podsvětím

Tutanchamon: Cesta podsvětím - Sandro Vannini | I15cajalco.com

... a vychádza v spolupráci so sériou medzinárodných výstav ... Kniha Tutanchamon - Cesta podsvětím | Moja-Kniha.sk ... . Publikácia prepája súčasné informácie o staroegyptskom posmrtnom živote s fotografiami Sandra Vanniniho. Tutanchamon Cesta podsvětím VANNINI SANDRO. ... 9788075299277. Oficiální publikace k multimediální výstavě Tutanchamon RealExperience, kterou pořáda Národní muzeum ve spolupráci s Civita Mostre e Musei a společností Laboratoriorosso od 21.8.2019.Tento podrobný průvodce, který připomíná sté v ... Tutanchamon - Cesta podsvětím - Sandro Vannini - Megaknihy.cz ... .8.2019.Tento podrobný průvodce, který připomíná sté výročí zahájení výzkumů ... „Cílem je, aby si představili, jak staří Egypťané svět vlastně vnímali," shrnul spoluautor výstavy Sandro Vannini, jehož fotografie ožívají na multimediální výstavě a také doprovázejí i publikaci Tutanchamon: Cesta podsvětím, jež k výstavě vyšla. Domov » Odborná a náučná literatúra » História, vojnová literatúra » Starovek » Tutanchamon. Cesta podsvětím. Domov Odborná a náučná literatúra História, vojnová literatúra Starovek Tutanchamon. Cesta podsvětím Tento podrobný sprievodca pripomína sté výročie zahájenia výskumu Howarda Cartera v Údolí kráľov a vychádza v spolupráci so sériou medzinárodných... Tagy: Tutanchamon: Cesta podsvětím | Krajské listy.cz - regionální zpravodajství, články podle jejich klícových slov, strana 1 Kupte knihu Tutanchamon (Sandro Vannini) s 23 % slevou za 1147 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 16 miliónů titulů. Cesta podsvětím. 100% 5 1. ... Oficiální publikace k multimediální výstavě Tutanchamon RealExperience, kterou pořádalo Národní muzeum ve spolupráci s Civita Mostre e Musei a společností Laboratoriorosso od 21.8.2019. Tento podrobný průvodce, který připomíná sté výročí zahájení výzkumů Howarda Cartera v Údolí ... Všetky informácie o produkte Kniha Tutanchamon - Sandro Vannini, porovnanie cien z internetových obchodov, hodnotenie a recenzie Tutanchamon - Sandro Vannini. Tutanchamon - Cesta podsvětím Vannini Sandro Cena: 1192 Kč Zapomenutý faraon - Akce Tutanchamon Vandenberg Philipp Cena: 207 Kč Recenze a komentáře k titulu Zatím žádné recenze. přidat komentář nebo recenzi Oddělení knihkupectví ......

INFORMACE

AUTOR
Sandro Vannini
DIMENZE
8,99 MB
NÁZEV SOUBORU
Tutanchamon: Cesta podsvětím.pdf

POPIS

Oficiální publikace k multimediální výstavě Tutanchamon RealExperience, kterou pořáda Národní muzeum ve spolupráci s Civita Mostre e Musei a společností Laboratoriorosso od 21.8.2019. Tento podrobný průvodce, který připomíná sté výročí zahájení výzkumů Howarda Cartera v Údolí králů, vychází ve spolupráci s řadou mezinárodních výstav a propojuje současné povědomí o staroegyptském posmrtném životě s Vanniniho fotografiemi v extrémně vysokém rozlišení, aby osvětlil cestu, kterou měl Tutanchamon podniknout po své smrti. Předměty pohřbené s Tutanchamonem ve 14. st. př. Kr. a nalezené Carterem v roce 1922 nabízejí jedinečné okénko do světa dávno zaniklých představ. Před zraky současného pozorovatele vytvářejí spletitý obraz nebezpečné cesty do ráje, jak ji vnímali starověcí Egypťané, cesty do utopického Egypta, jehož bylo možné dosáhnout jen po posmrtném soudu.Když uznávaný fotograf Sandro Vannini začal koncem 90. let 20. st. pracovat v Egyptě, začala se rozvíjet technologická revoluce. Nově vznikající digitální fotografie mu umožnila dokumentovat nástěnné malby, hrobky a předměty v nevídaném detailu. Vannini s využitím časově náročné a namáhavé techniky opakovaných záběrů vytváří úplné fotografické reprodukce, jež zachycují barvy v jejich původních tónech a jasné intenzitě. Prostřednictvím těchto mimořádných snímků můžeme objevovat charakteristické rysy předmětů, ale také propracované a chytře skryté detaily. Tato nedocenitelná díla přetrvávají ve Vanniniho fotografiích v celé své nadčasové nádheře.Vanniniho portfolio pokrývá všechny stránky staroegyptské kultury – počínaje obětinami a rituály a konče Usirem a věčným životem – všem těmto snímkům však dominuje jedinečné dědictví krále Tutanchamona. Tento svazek obsahuje texty sepsané devíti význačnými egyptology, které toto hojně diskutované tajemství odhalují. Zasvěcené vyprávění, oslnivé fotografie a současný pohled, osvětlující epochu trvající nepředstavitelných 4000 let, činí z této knihy příhodné vzdání holdu odyseji dětského krále. Obsah:Wolfgang Wettengel - Úvod Salima Ikram - Smrt a mumifikace Vassil Dobrev - Rituály a obětiny Peter Der Manuelian - Pohřební obřad David P. Silverman - Usir a soud Miroslav Bárta - Nebe starých Egypťanů Francesco Tiradritti - Přechod do posmrtného života Hana Vymazalová - Věčný život v ráji Sandro Vannini - Epilog i na epigrafii.

Chcete si přečíst knihu?Tutanchamon: Cesta podsvětím ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Sandro Vannini. Číst Tutanchamon: Cesta podsvětím Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY