O smyslu českých dějin

O smyslu českých dějin - Josef Pekař | I15cajalco.com

...extů, které není možné vřadit do jednotné národní ideologie ... O smyslu českých dějin Josef Pekař | Knihkupectví Daniela ... . O smyslu českých dějin / Josef Pekař. Date : 1990 Editeur / Publisher : V Praze : Rozmluvy , 1990 Type : Livre / Book Langue / Language : tchèque / Czech ISBN : -946352-70-4 Tchécoslovaquie -- Histoire-- Philosophie. Classification Dewey : 943.7 Pekař, Josef (1870-1937) (Auteur / author) (Auteur / author) Autor: Josef Pekař, Kategorie: Historie, Cena: 65Kč. Při nákupu zboží v hodnotě 800 Kč a více je poštovné po ... O smyslu českých dějin - Josef Pekař | KOSMAS.cz - vaše ... ... . Při nákupu zboží v hodnotě 800 Kč a více je poštovné po ČR zdarma! Tento reprezentativní průřez dílem Josefa Pekaře (1870-1937), největšího českého moderního historika, má být zásadní pomůckou těm, kdo se chtějí v kostce seznámit s Pekařovým objektivním a čtivým výkladem českých dějin. Pekař přibližuje současnému čtenáři dávné dění velmi dramaticky a nešablonovitě, vždy však s ohledem na všechna zásadní fakta. O smyslu českých dějin. ... Nejde přitom zdaleka o to, že Pekařovy poznatky jsou věčně platné, nebo že se Pekař nikdy nemýlil. Jedná se však o něco jiného, mnohem závažnějšího: o inspirativnost Pekařových přístupů v situaci krize podobné té dnešní.", poznámka nakladatele. O smyslu českých dějin. Josef Pekař. Tento reprezentativní průřez dílem Josefa Pekaře (1870-1937), největšího českého moderního historika, má být zásadní pomůckou těm, kdo se chtějí v kostce seznámit s Pekařovým objektivním a čtivým výkladem českých dějin.......

INFORMACE

AUTOR
Josef Pekař
DIMENZE
11,45 MB
NÁZEV SOUBORU
O smyslu českých dějin.pdf

POPIS

Tento reprezentativní průřez dílem Josefa Pekaře (1870-1937), největšího českého moderního historika, má být zásadní pomůckou těm, kdo se chtějí v kostce seznámit s Pekařovým objektivním a čtivým výkladem českých dějin. Pekař přibližuje současnému čtenáři dávné dění velmi dramaticky a nešablonovitě, vždy však s ohledem na všechna zásadní fakta. Uvádí na pravou míru všechny zmatené zápasy o význam Bílé hory, Husa, Žižky, sv. Václava i Kristiána a vysvětluje periodizaci českých dějin především jako kulturní historii epoch - gotiky, renesance či baroka. Zdůrazňuje přitom nesourodost dobových kontextů, které není možné vřadit do jednotné národní ideologie. Přenášení těžko pochopitelných sporů a vášní ze vzdálených dob do současnosti národnímu životu škodí, přestože je paradoxně "smyslem dějin" národní existence, jež je o tolik starší než národní stát.

Chcete si přečíst knihu?O smyslu českých dějin ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Pekař. Číst O smyslu českých dějin Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY